Према речима главног инжењера Сергеја Ширјајева, оружје функционише тако што директно утиче на радио-везу са дроновима — блокира даљинско управљање, омета навигацију и ресетује учитане податке.
„Ефекат је да дрон једноставно полуди. Ако је у питању дрон са четири елисе, он једноставно остаје да виси у ваздуху, након чега га ветар избацује из баланса и дрон пада. У случају да је дрон са крилима, он почиње неконтролисано да губи висину док не удари у тло“, објашњава он.
Најмоћнији је „Сапсан“, прецизира Ширјајев, који је у стању да открије дрон на удаљености од преко 100 километара и да га обори или да преда сву неопходну информацију ПВО системима.
На другом месту је „Таран“, који је изузетно ефикасан у случају масовног напада дроновима. То оружје је у стању да изнад објекта који се брани направи невидљиву куполу пречника скоро једног километра коју дрон не може да пробије.
Са друге стране, „Пишчаљ“ је изузетно практичан за борбу у покрету, будући да је направа тешка свега три килограма.
Ширјајев наводи и да су тренутно у току испитивања, а предвиђа се да ће серијска производња кренути најкасније крајем године. Прочитајте ОВДЕ ауторски текст Станислава Тарасова како је Ердоган преко ноћи променио страну и подржао ударе на Сирију. Извор: rs.sputniknews.com
Слободан Антонић: Успон и пад српског бајденизма
На крају је уследио тежак пораз вашингтонске мочваре на изборима 2024. године. "Грађанска ...