Фрајбург послао Келн у Цвајту

Фудбалери Келна испали су у другу немачку лигу, пошто су у гостима поражени од Фрајбурга са 3:2 и тако остали без теоретских шанси да изборе опстанак у најјачем рангу.
Келн је на гостовању против Фрајбурга имао заостатак од два гола, али је на крају ипак успео да дође до изједначења, међутим, у судијској надокнади времена примили су трећи гол и тако уписали нови пораз. Фрајбург је повео голом Нилса Петерсена у 14. минуту, да би исти играч у 52. дуплирао предност свог тима. Келн је у самој завршници погоцима Леонарда Битенкура у 82. и 87. минуту стигао до изједначења, али је Лукас Холер у другом минуту судијске надокнаде поставио коначних 3:2. Келн тако два кола пре краја шампионата заузима последње, 18. место са 22 бода, осам мање од Мајнца, док је Фрајбург 14. са 33. За разлику од Келна Хамбург је остао у конкуренцији да избори опстанак, пошто је у гостима с 3:1 победио Волфсбург. Гости су повели поготком Бобија Вуда у 43. минуту, да би само три минута касније предност дуплирао Луис Холтби. Волфсбург је успео да смањи заостатак преко Јосипа Брекала у 78. минуту, али је Ђанлука Валдшмит у судијској надокнади времена после промашеног пенала Филипа Костића решио питање победника. Хамбург је 17. на табели Бундеслиге са 28 бодова, два мање од Мајнца и Волфсбурга. Шампион Немачке Бајерн Минхен је са 4:1 победио Ајнтрахт из Франкфурта и тако га удаљио од Лиге Европе, док су Херта и Аугбург играли нерешено 2:2, а Шалке и Борусија Менхенгладбах су ремизирали 1:1. Извор: Бета