ЛУДИЛО НА "МЕАЦИ", ШОК У НАПУЉУ: Интер с играчем мање стао надомак подвига, Јувентус головима у 87. и 89. минуту ставио руку на шампионски пехар

Фудбалери Јувентуса победили су као гости у Милану у великом дербију Инте 3:2, у утакмици 35. кола Серије А и дошли до предности од четири бода над другопласираним Наполијем, који свој дуел против Фиорентине игра у недељу.

Фудбалери Јувентуса славе један од голова у Милану фото: Бета/АП

Јувентус је повео у 18. минуту голом Дагласа Косте, а изједначио је Мауро Икарди у 52. минуту. Интер је повео аутоголом Андрее Барзаљија у 65. минуту, а ново изједначење донео је Хуан Куадрадо у 87. минуту. Победу црно-белима обезбедио је Гонзало Игуаин голом у 89. минуту. Актуелни шампион Италије је тако задржао предност над другопласираним Наполијем на четири бода, али има и утакмицу више. Јувентус има 88 бодова. Интер се бори за пласман медју прве четири екипе које воде у Лигу шампиона, а тренутно заузима пето место са 66 бодова. Јувентус је Дерби Италије почео у измењеном саставу у одбрани, није било Ђорђа Кјелинија ни Медхија Бенатије. Црно-бели су боље почели и повели у 18. минуту голом Косте, коме су играчи Интера дали превише простора. Коста је учествовао у шест последњих голова Јувентуса у првенству, постигао је два, а имао је четири асистенције. Три минута касније искључен је фудбалер Интера Матијас Асино пошто је оштро стартовао и нагазио Марија Манџукића. Судија Данијеле Орсино му је прво показао жути картон, али је затим прегледао снимак и променио одлуку, после чега су протестовали домаћи играчи. После тога обе екипе су играле оштрије са више прекршаја и прекида, а добра шанса виђена је у 30. минуту, када је Антонио Кадрева покушао, а голман Јувентуса Ђанлуиђи Буфон одбранио. Црно-бели су контролисали утакмицу, а у четвртом минуту надокнаде времена поништен им је гол пошто је Блез Матуиди био у офсајду. Интер је изједначио у 52. минуту голом Икардија, који је после слободног ударца био највиши у скоку пред голом Јувентуса. Велику прилику Јувентус је пропустио у 63. минуту, након што је Игуаин кренуо ка голу, обишао голмана Самира Хандановића и уместо да убаци лопту у празну мрежу, он је послао поред гола. Два минута касније Интер је то казнио и повео са 2:1. Иван Перишић се ослободио Куадрада ушао у шеснаестерац и искоса са леве стране центрирао пред сам гол, а лопту је у мрежу послао дефанзивац Јувентуса Барзаљи. Јувенутс је покушавао да изједначи, али није успео да повеже игру или направи добру прилику. Пауло Дибала покушао је из слободног ударца у 75. минуту, а голман Интера избацио је лопту у корнер. После њега покушао је и Игуаин, али је изузетно лоше шутирао. У 87. минуту притисак се исплатио, а црно-бели су изједначили голом Куадрада, који је искоса са десне стране, готово из мртвог угла, уз саму стативу послао лопту у мрежу. Два минута касније Јувентус је постигао победоносни гол. Дибала је центрирао пред гол из слободног ударца, а Игуаин је главом послао лопту у мрежу. У 90. минуту искључен је тренер Јувентуса Масимилијано Алегри, пошто се чини да је ушао у терен после гола Игуаина. Аргентинац је прекинуо низ од 716 минута без постигнутог гола. Извор: Бета