Рома против Кјева тренирала за Ливерпул

Фудбалери Роме победили су на свом терену Кјев 4:1, у утакмици 35. кола италијанског првенства и задржали треће место на табели.

Фудбалери Роме фото: Бета/АП

Рома је повела у деветом минуту голом Патрика Шика, а предност је удвостручио Един Џеко у 40. минуту. Стефан Ел Шарави постигао је трећи гол у 65. минуту, а два минута касније стрелац је поново био Џеко. Гол за Кјево постигао је Роберто Инглесе у 88. минуту. Он је у 59. минуту шутирао пенал, али му је голман Роме Алисон одбранио. Рома тако са много самопоуздања улази у реванш утакмицу полуфинала Лиге шампиона са Ливерпулом, а данашњи резултат би јој омогућио пролаз у финале, пошто је у првом мечу на "Енфилду" изгубила 2:5. Меч у Риму на програму је у среду од 20.45. После данашње победе, треће узастопне у Серији А, Рома је трећа на табели са 70 бодова и има три бода више, али и утакмицу више од градског ривала Лација, који у недељу игра против Торина. Кјево је претрпео 18. пораз у првенству, заузима 16. место на табели са 31 бодом и налази се на два бода од зоне испадања. Фудбалер Роме Рађа Наинголан је одиграо 200. утакмицу у свим такмичењима за тај римски клуб. Извор: Бета