Саутемптон слави Србина

Фудбалери Саутемптона победили су на свом терену Борнмут 2:1 у 36. колу енглеске Премијер лиге, а оба гола постигао је српски репрезентативац Душан Тадић.

Душан Тадић фото: Бета/АП

"Свеци" су овом победом, првом после осам утакмица, остали у трци да изборе опстанак у најјачем рангу првенства Енглеске пошто су сада 18. са 32 бода. Саутемптон је повео поготком Душана Тадића у 25. минуту на асистенцију Марија Лемине, да би Џошуа Кинг донео изједначење у првом минуту судијске надокнаде времена. Почетак другог дела игре припао је домаћину на стадиону Сент Мери када је Тадић после соло акције у 54. минуту поставио коначан резултат. Борнмут је потом преузео иницијативу, имао је неколико добрих прилика, али је голман Алекс Мекарти успео да сачува своју мрежу. Битну победу остварио је и Вест Брмович Албион који је такође задржао теоретску шансу да избори опстанак у Премијер лиги. ВБА је на гостовању против Њукасла славио голом Мета Филипса у 29. минуту, али је и даље на последњем, 20. месту са 28 бодова, пет мање од прве екипе ван зоне испадања. Кристал Палас је убедљивом победом од 5:0 против Лестер осигурао опстанак у Премијер лиге, док је Евертон на гостовању са 2:0 савладао Хадерсфилд. Извор: Бета