СПЕКТАКЛ НА "ЛУЖЊИКУ": Руси прегазили Саудијце са 5:0

Фудбалери Русије савладали су селекцију Саудијске Арабије са 5:0 у мечу отварања Светског првенства на стадиону "Лужњики“.

Убедљива победа (Фото: Јутјуб)

Нападала је Русија из минута у минут, а након корнера лопта се одбила до Зобнина, који је упутио центаршут у шеснаестерац противника, тамо се одлично сналази Газински који главом смешта лопту у мрежу. 1:0.

Русија води 2:0 од 43. минута, стрелац је Черишев. Одличан контра напад домаће селекције, нешто слабија лопта Зобнина ка Черишеву, који је успео на леп начин да превари своје чуваре и ефектно пошаље лопту иза леђа голмана противника.

3:0 за Русију у 72. минуту, Џуба је стрелац. Само пар минута након што је ушао у игру нападач користи добар центаршут Головина и тресе мрежу Саудијске Арабије.

Мајсторија Черишева за 4:0 води Русија. Други гол Черишева, који је ушао са клупе, сјајан шут спољним делом стопала са велике дистанце.

Головин постиже прелеп гол из прекида за убедљивих 5:0. Домаћин је прегазио госте без имало милости.