Најновије

ШОКИРАЋЕ ВАС ЗАБРАНА: Грци ове године на плажама имају јасну поруку за парадајз туристе!

Сви они који годинама на иду на летовање тако што на плажу носе фрижидере са храном, сендвиче у торби, пиће или воће у кеси, у Грчкој то више неће моћи да раде.

Илустрација (Фото: Pixabay. com)

Наиме, многе наше туристе у грчким летовалиштима сачекаће јасна обележја о забрани доношења хране на плаже.

Ова упозорења се већ налазе истакнута на појединим плажама. Тако на популарној Ситонији, једној од омиљених дестинација наших туриста појавиле су се табле на којима се налази и натпис на ћирилици. Очигледно неспретно преведено са енглеског пише: “Не хране или пиће дозвољен у овој области”, поред знака на коме су прецртани храна и пиће.

У питању је прелепа плажа Исла у близини Никитија на којој постоји бар са лаганим јелима, сендвичима и салатама, а ово није усамљен случај јер је на доста плажа на којима постоје кафићи, барови или ресторани сада забрањено доносити своју храну и пиће. Тако су туристи сада условљени да осим што плаћају изнајмљивање лежаљки и сунцобрана, потроше неки евро и на храну и пиће.

- Кафе барови чије су плаже, обично својим гостима сада нуде лагане оброке, салате и сендвиче, те уколико огладните више не можете из свог ранца извући сендвич, већ сте принуђени да поручите храну из кафића чија вам се понуда можда и не свиђа или која вам због евентуалног посебног режима исхране не одговара. Неки власници барова иду толико далеко да забрањују доношење воћа, кексића за децу и воде. Тако када четворочлана породица плати 10 евра за два сета лежаљки на популарним плажама мора да рачуна и на додатних око 30 евра који одлазе на храну и воду - кажу у агенцији “Никана” који су нам потврдили да је нови тренд у Грчкој забрана доношења хране на плаже.

Овде треба подсетити да у баровима на плажама оброк кошта од 7 до 15 евра, сокови од 1 до 2.5 евра, капућино од 2 до 3.5 евра, флашица воде 50 центи... а пошто је ово прва летња сезона у којој је уведена забрана доношење хране и пића на плажу, остаје да се види хоће ли то променити навике наших туриста и да ли ће израз “парадајз туристи” отићи у прошлост, бар када је ова туристичка дестинација у питању.

У складу са овим трендом иде и чињеница да је све мање неорганизованих дивљих плажа на којима туристи могу да понесу шта желе, јер се све више њих издаје под закуп, а последњи пример је на Ситонији издавање популарне плаже Кариди.

Иначе, да нису само Срби ти који носе храну са собом показује и случај Јоргоса Неранзулиса, власника ресторана и председника Асоцијације ресторана из Агиос Николаса, који је описао догађај када је шест туриста из Америке село у башту његове таверне на Криту, али су са собом донели храну из хотела у коме су одсели и наручили само шест чаша воде.

- Седели су и наручили шест малих чаша воде. Ми смо их људски услужили и оставили да седе мислећи да ће наручити још неку храну, пиво, сладолед, али нажалост није било ништа од тога - рекао је он гостујући у емисији телевизије „Антена“, а преноси “Б92”.

Прочитајте ОВДЕ како се вратити с летовања ако вам украду пасош.

Извор: Блиц

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

Бонус видео

Патрола до Грчке преко Македоније.

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА