Лист наводи да је Трамп изразио интересовање за ово раније на састанку са својим саветницима. Саговорници „Вашингтон поста“ изјавили су да је Трамп погођен величином контингента и да се жалио да друге земље мало улажу у заједничку безбедност и не троше довољно на одбрану.
Извори су, при томе, нагласили да Пентагон у овом тренутку само разматра различите опције.
Ове информације су узнемириле европске званичнике који, како наводи лист, покушавају да разумеју да ли Трамп заиста намерава да реализује своју идеју или је то његова тактика преговора пре самита НАТО-а у Бриселу.
Представник Савета за националну безбедност Беле куће рекао је да америчка администрација није тражила од Пентагона специјалну анализу последица повлачења трупа из Немачке. Према његовим речима, овакви потези представљају „норму“.
Са своје стране, представник Министарства одбране Ерик Паон негирао је пуно или делимично повлачење америчких трупа из Немачке и такође изјавио да Министарство редовно спроводи овакве анализе.
На самиту НАТО-а 2014. године одлучено је да ће у будуће сви чланови Алијансе довести своје одбрамбене расходе до 2 одсто БДП-а. Амерички председник Доналд Трамп више пута је позивао партнере у савезу да испуне ове споразуме, претећи да ће у супротном смањити учешће САД у заједничким програмима безбедности земаља-чланица Алијансе.
Ево о чему ће Трамп разговарати са Путином, више ОВДЕ.
Извор: rs.sputniknews. com