То значи да би велики број страних држављана, власника нелегалних објеката, међу којима је највише Срба и Руса могли да остану и без имовине.
Уколико захтев нису поднели у року општине ће ставити хипотеку на нелегални изграђене објекте, као гаранцију да ће власници измирити комуналије.
Неки од власника бесправно саграђених објеката су контактирали ЦдМ и тврде да нису били обавештени о поступку легализације у Црној Гори, као и да су очекивали да добију обавештења о томе од надлежних цногорских институција.
Међутим из Министарства одрживог развоја и туризма су ЦдМ-у саопштили да они, као и општине нису имали обавезу да шаљу посебна обавештења власницима нелегалних некретнина на територији Црне Горе о поступку легализације.
У овом ресору тврде да су водили интензивну медијску кампању, често комуницирајући са медијима из Србије, као и са руским медијима у Црној Гори.
Они су истакли и да су грађани Србије, као и осталих земаља који имају некретнину у Црној Гори, могли слати захтеве за легализацију нелегалних објеката и поштом.
Српски медији су пре неколико дана објавили да ће власници чак 20.000 викендица и кућа у Црној Гори, који су држављани Србије, остати без имовине јер нису предали захтев за њихову легализацију.
ОВДЕ погледајте како су због миграната заратиле општине.
Извор: Б92