Према његовим речима, најбољи сценарио би био да компанија из Уједињених Арапских Емирата свој удео прода некој озбиљној групацији, попут Луфтханзе.
Према објављеним финансијским извештајима, Ер Србија је у 2017. години остварила добит од 1,9 милијарди динара или 16 милиона евра што је огроман напредак у односу на свега 106 милиона динара добити у 2016. години. Ипак, национални авио превозник, у коме Етихад задржава удео од 49 одсто, добио је и велике субвенције.
Иако је Етихад недавно потврдио да задржава 49 удела у власништву Ер Србије, Бушатлија очекује да ће се компанија из УАЕ потпуно повући, барем из управљања српском националном авио-компанијом.
Он објашњава да постоје два могућа сценарија. Наиме, уколико се Етихад повуче на начин који би онемогућио даље функционисање Ер Србије, и задржи све оно што им је преното – попут депозита за куповину нових Ербасових авиона, српска авио-компанија би, како каже, била у великом проблему.
Постоји, међутим, и оптимистичнији сценарио, указује Бушатлија и објашњава да је реч о могућности да Етихад свој удео у Ер Србији прода некој “озбиљнијој” компанији, попут немачке Луфтханзе.
“То онда не би значило ништа страшно. Онај који би купио Ер Србију, гледао би да заштити своје интересе и да предузеће најбоље функционише”, навео је Бушатлија.
Бушатлија сматра да би и компанија попут Луфтханзе, која већ годинама показује интересовање за регион Западног Балкана, поставила нове основе пословања у Ер Србији јер му је утисак да се Етихад претходних година више бавио финансијским менаџментом него ваздухопловством.
Извор: Н1