Најновије

НЕВИЂЕНО ЛИЦЕМЕРЈЕ БРИТАНАЦА: После Резолуције о Сребреници хтели гласове од Србије!?

Велика Британија без пардона је тражила од власти у Београду да подржи њеног кандидата када су се бирале судије Међународног суда правде у Хагу иако је у УН, које су оснивач поменутог суда, покушала да прогура резолуцију којом се читав наш народ жигоше као геноцидан.

УН (Фото: Pixabay.com)

Овај беспризорни потез Лондона добија још више на тежини ако се зна да су Острвљани управо на Ист Риверу недавно са дневног реда Савета безбедности избацили Косово и Метохију, али им претходно није сметало да од Србије траже глас за њиховог судију коме је директан такмац за столицу у судској палати био Индијац, чија земља није признала лажну државу?!

На дипломатско камелеонство владе у Лондону у петак је указао и шеф дипломатије Ивица Дачић, који је рекао да је просто невероватно да су Британци назвали председника Александра Вучића и од њега затражили да Србија подржи њиховог "представника у међународној судској установи, иако их не занимају наши ставови и скидају расправу о КиМ са агенде Савета безбедности УН".

Наиме, приликом избора нових пет арбитара који су ступили на дужност 6. фебруара, Генерална скупштина УН у првом кругу изабрала је четворо, а око петог водио се велики "двобој" између два супротстављена такмаца - Кристофера Гринвуда из Велике Британије и Далвира Бадарија из Индије. Ниједан није добио довољну подршку у чак 11 рунди гласања.

На крају, када је било очито да кандидат Њу Делхија има потребну већину и у СБ и међу делегатима у ГС УН, Лондон је одлучио да повуче свог кандидата, па Међународни суд правде међу 15 судија први пут у својој историји нема делиоца правде из Велике Британије!

Можда је и овај фијаско определио Лондон да почетком овог месеца, када су Британци преузели председавање светској влади, прогура своју намеру да се редован извештај генералног секретара УН о стању на Космету не стави на августовски дневни ред, иако им је из Београда предочено да ће такав акт третирати као антисрпски.

Тражили солидарност и због Скрипаља

Када је у марту ове године Лондон апеловао на земље широм света да у знак солидарности због покушаја убиства бившег шпијуна Сергеја Скрипаља и његове ћерке Јулије учине исто што и они, протерају руске дипломате, Србија се није придружила таквој акцији.

Како је тада рекао министар Дачић, од нас се тра жило да се изјаснимо о случају "Скрипаљ", али да Београд води рачуна о својим интересима и "не ради на дугме".

Прочитајте ОВДЕ зашто се и коме толико жури да подели Косово.

Извор: Novosti.online

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Шта је то малинцизам

Зашто Срби желе у ЕУ? Они ће вам рећи да верују да ће тако боље да живе, јер ће се наћи у ...

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА