Он је у интервјуу агенцији МИА рекао да је референдум могућност за грађане да изаберу између европске будућности и изолације.
„То је избор између европске будућности која ће донети конкретну корист за грађане попут владавине права, повећаног привлачења страних инвеститора, самим тим и боља радна места, већи животни стандард, и пута који води у изолацију, стагнацију и пропуштање јединствене прилике за унапређење и напредак у кључним областима”, рекао је Хан.
Како је навео, референдум је и избор између старог националистичког концепта и прихватања будућности са реформама и са коначним исходом - чланством у ЕУ и НАТО.
„На грађанима је да одлуче о својој перспективи са свим конкретним користима за грађане и томе да ли ће се њихов животни стандард повећавати или не”, закључио је Хан.
Кад је реч о споразуму између Грчке и Македоније о имену, Хан је подсетио да су тај документ прихватиле ЕУ и читава међународна заједница као „историјски пробој” који отвара пут решавању спора који је трајао скоро три деценије и који је представљао главну препреку за чланство у ЕУ и НАТО бившој југословенској Републици Македонији.
„Решеност влада обе државе да реше овај спор заслужује поштовање. Омогућен је јер су се лидери фокусирали на будућност уместо на прошлост, што је у интересу грађана и будућих генерација”, рекао је Хан.
Он је додао да би грађани требало да буду свесни последица њихове одлуке на референдуму, будући да ће исход обликовати будућност земље.
„Грађани би требало да пажљиво анализирају који су мотиви разних кампања, те које су које су последице гласања, како би могли да донесу праву одлуку”, закључио је Хан.
ОВДЕ погледајте како је НАТО љубитељка Јелена Милић подржала Вучића и његову идеју о “разграничењу”.
Извор: Танјуг