Ако ће се прогнозе давати на основу тога колико одбора је подржало ког кандидата, логично би било закључити да ће на Скупштини ПСГ бити одлучено да Трифуновић преузме покрет јер га је предложило две трећине одбора. Ипак, извор "Блица" из ПСГ каже да су се уочи одржавања скупштине иза кулиса дешавала разна превирања и да ће до последњег момента бити неизвесно.
- Обе стране су се трудиле да придобију што више чланова и оснивача на своју старну, а неки су се служили не баш џентлменским потезима у тим настојањима. Што се тиче расположења чланства, они који су за Оленика сматрају да је његова предност то што до танчина познаје покрет, а и не гледају благонаклоно на Трифуновићеву комуникацију преко друштвених мрежа. Други део чланства сматра да ће им Трифуновићева препознатљивост користити и да ће им помоћи да подигну подршку коју сад имају - каже извор "Блица".
Сви чланови ПСГ имају право гласа, а гласају преко заступника у Скупштини, док оснивачи морају да потврде ту одлуку. Оленик каже да ће борба до краја бити неизвесна.
- Ситуација је таква да се заиста не зна ко ће победити, а ко год да то буде, мислим да неће бити са великом разликом. Очекујем да ћемо да сучелимо програме, квалитетну расправу и донесемо и закључке поред избора председника и два члана Председништва. Уколико ја преузмем странку, један од првих потеза биће да организујем ПСГ на другачији начин да бисмо били видљивији и прецизнији у изношењу ставова у јавности - каже Оленик.
Трифуновић се о избору није изјашњавао, али је недавно на Твитеру написао, алудирајући на дешавања око Вељановског, да је "извесно да је почео да прави с*ања и тамо где се не појави". Рок за кандидатуру за лидера ПСГ био је 18. јануар, а до ових промена је дошло након што је бивши заштитник грађана Саша Јанковић поднео оставку на ту функцију средином новембра и повукао се из политике.
Прочитајте ОВДЕ како то протести дају резултате.
Извор: Блиц