Како је појаснио Бортњиков, основни инструмент комуникације и даље су интернет месинџери који су криптовани, што и представља проблем за специјалне службе.
"Способност хакера, који раде за терористе, да своје сајбер - нападе маскирају и представе их као нападе одређене земље може да доведе до реалних политичких и војних конфликата", упозорио је он.
Бортњиков је указао и на то да је у порасту претња од коришћења нових бежичних технологија приликом спровођења терористичких напада, које не зависе од мобилних оператера или везе са интернетом.
Између осталог, споменуо је вештачку интелигенцију која је широко доступна свима, па и терористима, који би могли ту технологију да користе приликом спровођења терористичких напада, преноси Спутњик.
Када је реч о Русији, Бортњиков је рекао да су безбедносне службе блокирале око 8.000 сајтова чији је садржај био сачињен од терористичке пропаганде.
Поред тога, ФСБ је спречила 39 терористичких напада само у 2019. години на територији Руске Федерације, док је 32 терориста ликвидирано.
Велика Британија и ЕУ постигли споразум о „Брегзиту“! Више о томе ОВДЕ.
Извор: rs.sputniknews. com