Они су пренели погрешну информацију да је током осамдесетих година прошлог века председник РС радио за Барсу, а све су илустровали грбом каталонског клуба.
Немачка станица користила је податке са Википедије, који нису тачни, а ова објава изазвала је лавину коментара.
Für seine Verbrechen sitzt der Serbe eine lebenslange Haftstrafe im UN-Gefängnis in Den Haag ab.
Posted by ZDFinfo on Wednesday, November 27, 2019
Караџић је пре рата у БиХ у једном периоду помагао стручном штабу Сарајева, где је обављао разговоре са фудбалерима.
Рођен је 19. јуна 1945. године у Петњици код Шавника. Са 15 година дошао је у Сарајево и уписао медицинску школу, а после тога и медицински факултет у Сарајеву (специјализовао је неуропсихијатрију). Део школовања провео и у САД. Радио је у болници у Сарајеву као психијатар (стручњак за депресије).
Политиком је почео интензивно да се бави 1990. године када је изабран за председника Српске демократске странке. У току 1991. године Радован Караџић се, као члан Координационог тела Конвенције о Југославији, на чијем је челу био Драган Ђокановић, председник Демократске странке федералиста, залагао за очување демократизоване савезне државе.
С обзиром да су муслиманске и хрватске странке из Босне и Херцеговине биле против останка БиХ у саставу Југославије, Караџић се, са другим српским политичарима из БиХ, наредне 1992. године, ангажовао на стварању Републике Српске која је Србима, у Босни и Херцеговини, требало да обезбеди останак у југословенској федерацији. Сматра се изузетно стрпљивим, сталоженим, слаткоречивим и вештим преговарачем.
Изабран је за председника Републике Српске 12. маја 1992. године и остаје на тој функцији све до 30. јуна 1996. године.
Преминуо Драго Ковачевић, градоначелник Книна пре "Олује"! Више о томе ОВДЕ.
Извор: Српска Инфо