То је урадио како би доказао да је косовска демократија стабилна, а да "у кризним временима питање важних одлука треба да реши народ", преноси Косово онлајн.
Харадинај је на свом налогу на Фејсбуку пренео да је на пријему, који је поводом завршетка године организовао његов кабинет, представио оно што види као успехе и изазове с којима се 2019. сусретала његова влада.
Међу успесима Харадинај је, између осталог, навео да се косовска војска консолидовала у, како је навео, интелигентну формацију по стандардима НАТО -а, као и да је Косово, како тврди, постигло енергетску независност и да је "Трепча" спремна за улагања.
Говорећи о изазовима с којима се сусретала његова влада, Харадинај је навео дијалог Београда и Приштине који, како сматра, треба да се води као "дијалог две државе, а не дијалог понижења".
"Ова логика треба да се настави све до узајамног признања у постојећим границама, без вештачких одлагања и изазова", навео је Харадинај.
Међу изазовима је навео и задржавање таксе од 100 одсто која, како тврди, не спречава реципроцитет.
Харадинај тврди да покушаји мини - Шенгена и реципроцитета имају за циљ да укину таксу, како би Приштина била у подређеном положају.
Навео је и да је Приштина оријентисана ка ЕУ и НАТО, а не ка, како је навео, регионалној изолацији и Русији.
Међу изазовима навео је и "занемаривање достигнућа у вези са визном либерализацијом од стране ЕУ" и то, како је нагласио, из политицких разлога.
Борис Џонсон долази у Србију! Више о томе ОВДЕ.
Извор: Танјуг