Лажна држава Косово би могло да крене путем Црне Горе када је у питању закон о верским заједницама.
На ову могућност је упозорио посланик Српске листе и нови потпредседник скупштине привремених институција Косова Славко Симић, који је открио да Приштина припрема закон о верским заједницaма, мало другачијег назива, али да је у суштини исти као црногорски. Дакле — да се припрема отимачина имовине Српске православне цркве и на окупираној српској покрајини.
Приштина спремна за отимање српских светиња
Професор доктор Душан Челић верује да на Косову нешто у сличном формату као у Црној Гори може да нас сачека на пролеће.
„Косово је имало некакав нацрт закона, не о верским слободама, већ о културним добрима, још 2016. године, и он је стајао на званичном сајту. Напрасно је скинут са сајта и у њему стоји злокобна одредба која је сада у Црној Гори постала део закона. У тој “косовској” одредби пише да се косовским културним добрима сматрају све непокретности старије од 100 година. Дакле — нешто слично овоме што је усвојено у Подгорици“, подсећа доктор Челић.
Саговорник напомиње да је Приштина закон повукла са дневног реда, јер је имала велики дипломатски притисак и реаговање, пре свега наше Цркве (Српске православне цркве) са Косова.
Челић не спори могућност да је Подгорица учинила Косову услугу, можда и у договору, усвајајући овај закон, како би трасирала пут Приштини да на пролеће крене у исту акцију и усвоји закон који ће имати исте ефекте као и овај у Црној Гори.
„Ко год је до сада био уздржан у реакцијама на све ово, сада мора да има у виду да ово што се десило у Подгорици следи и у лажној држави. Ја сам сигуран да је ово прецедент и да ће он бити примењен и у Приштини, и да је све ово део ширег сценарија и договора између Приштине и Подгорице и још можда неког међународног фактора“, уверен је он.
Црвена линија која не сме бити пређена
Он каже да су многе „црвене лампице“ морале да се упале, а да је сада крајње време да се то уради, посебно када је реч о наставку преговора Београда и Приштине.
„Тако да, иако су до сада прекорачене многе ’црвене линије‘, ова црвена линија то сигурно не сме. Не би смела да се пређе, јер би то био Рубикон, после кога од интереса Београда у преговорима не би било ништа. Мислим да је то последње на шта би наша држава пристала. То не би био само смртни ударац за бриселске преговоре, већ би се, бојим се, створила некаква вештачка ’косовска православна црква‘, по узору на ’црногорску‘. То би значило трајно одузимање и уништење корена српског народа“, упозорава доктор Челић.
Директор Канцеларије за Косово и Метохију Марко Ђурић, осврнувши се на дешавање у Црној Гори, рекао је да вера и духовност треба да буду изван политике, а да наши људи знају какве светиње бране на Косову и Метохији.
У Републици Српској скупови против отимачине у Црној Гори! Снимак можете погледати ОВДЕ!
Извор: rs.sputniknews. com