"Право грађана да учествују у мирним протестима је суштински елемент и суштинска вредност сваке зреле демократије и то мора да се гарантује. Ипак, употреба силе и изазивање штете на јавним објектима, попут онога што смо видели прошле суботе у центру Тиране, нису прихватљиви. Парламент представља основу сваке европске демократије, то је место где треба да се дискутује о реформама и развоју, а не да се бојкотује", изјавила је Коцијанчићева.
Она је истакла да очекује да се власт и опозиција ангажују у конструктивну дискусију у циљу превазилажење актуелне политичке ситуације у земљи.
Бивши министар правде и посланик из опозиције Демократске партије Енкелејд Алибеј упитао је "где су били ова госпођа и други 2014. године, када је земља била претворена у оазу марихуане". Он је истакао да се опозиција у Албанији консултовала са странцима, али да се пре свега консултовала са Албанцима.
Осим 43 посланика из редова опозицине Демократске партије, једногласну одлуку о отказивању посланичких мандата донело је и 19 посланика из редова Социјалистичког покрета за интеграцију (ЛСИ).
Британски оператор преноса новца MoneyTO покренуо је слање дознака у Србију додајући ову балканску земљу у растућу листу земаља где се тренутно пружа таква услуга. Прочитајте ОВДЕ детаље.
Прочитајте ОВДЕ зашто су Шиптари у паници, и зашто су звали експерти.
Извор: Танјуг