Трговина између Кине и САД углавном се ослања на мала и средња предузећа, док кинеску билатералну трговину са Русијом представљају велике државне компаније, рекао је он.
„Међутим, многа кинеска извозно оријентисана мала и средња предузећа сада се суочавају са потешкоћама. САД су већ повећале своје царине на кинеску робу са 10 на 25 посто, што је једнако затварању врата америчком тржишту. У случају да се амерички потросачи сложе да више плаћају из својих џепова, ове компаније ће бити у могуцности да повећају цене производа за 25 одсто, што је теско могуће, “рекао је он.
У таквим тешким условима, кинеске компаније се сада боре да одрже своје постојање. "Требало би да размисле о преселењу производње у Русију", рекао је он, додајући да би "кинеска роба произведена у Русији могла даље да се продаје у Сједињеним Државама, па чак и у Европи."
Текућа размена увођења царина између Кине и САД у последње време погоршала. Вашингтон је повећао царине са 10 на 25 процената царине на кинеску робу у вредности од око 200 милијарди долара. Амерички председник Доналд Трамп је такође је наредио почетак увођења царина на сав преостали увоз из Кине, који се процењује на око 300 милијарди долара. Као одговор на то, Пекинг је у суботу подигао царине на амерички увоз у вредности од 60 милијарди долара.
У међувремену, трговина између Русије и Кине забележила је историјски раст прошле године од око 25 одсто на 108 милијарди долара, превазилазећи све прогнозе. Према речима руског председника Владимира Путина, Кина је биле и биће руски спољнотрговински партнер број један. Председник је недавно рекао да две земље уживају најбоље икад до сада трговинске и економске везе.
Kaко су Тигрове снаге пробиле линије терориста у јужном Идлибу сазнајте ОВДЕ.
Извор: Vostok.rs