Процене се односе само на грађевинске објекте и урађене су у сврху осигурања имовине и запослених у Скупштини - посланика и стручних служби. Осим тога, изведена је и "рачуница" за све што се у зградама парламента налази.
Према подацима из Народне скупштине, опрема без рачунара вреди 464.970.370,56 динара. Од тога на канцеларијску опрему отпада 183.125.612,56 динара, а на фотокопир апарате и сличне уређаје 199.941.917,61. Компјутери су процењени на 197.907.582,55 динара.
Скупштина је ризница књига, слика и уметничких дела, комада намештаја. Парламент има несвакидашњу библиотеку са ретким примерцима. Уметнине су смешетене у холу, ходницима, али и у кабинетима и посланичким клубовима. Намештај са дуборезом урађен је од славонске храстовине и ораховине, а пресвучен кожом, црвене, зелене, плаве и браон боје. Сачувано је и више од 600 комада оригиналних светиљки, а најупечатљивији је лустер од позлаћене бронзе.
Према процени, књиге, вајарски и сликарски радови вредни су 81.902.810,39 динара.
Стакла на прозорима на Тргу Николе Пашића осигурана су на пола милиона динара. Иста сума важи и за зграду у Краља Милана. Вредност витража је 150.000 динара.
Иначе, сви радови на згради испред које су препознатљиви "Коњи врани" морају да буду пријављени Заводу за заштиту споменика културе. Све поправке морају да буду у складу са оригиналним изгледом.
Пoлисе и за запослене
Скупштина Србије осигураће и запослене у случају повреде на раду или неких других незгода. На списку је 700 људи, посланика, чланова стручних служби... Осигуравајуће куће имале су рок до 24. јула да пошаљу понуде. Полиса осигурања за скупштинске објекте обнавља се сваке године, процена вредности имовине ради се сваког последњег дана у години.
Прочитајте ОВДЕ како се политичари извлаче из кривичних поступака.
Извор: novosti. rs