Они који су тог дана били у Белој кући рекли су да им је наређено да се склоне у бункер, који је тада први пут употребљен, а изграден је још током Хладног рата.
Дик Чејни, потпредседник: Радар је опазио авион који се креће према Белој кући брзином од 500 миља на сат.
Луис Скотер Либи, шеф кабинета потпредседника Дика Чејнија: Сазнали смо да је авион удаљен пет миља, да се спустио испод 500 стопа висине и да га не можемо пронаћи, нестао је. Погледајте на свој сат и размислите, удаљен је пет миља и креће се брзином 500 миља на сат. Тик, так, тик, так.
Дик Чејни: Мој агент тајне службе је рекао: "Господине, морамо одмах отићи." Зграбио ме и избацио из канцеларије, те низ ходник повео до подземног склоништа Беле куће.
Кондолиза Рајс: Дошли су агенти тајне службе и рекли: "Морате поћи у бункер." Сећам се да су ме водили, готово носили успут. Нисмо знали где смо сигурни, а где нисмо. У том тренутку нисмо мислили да је бункер Беле куће сигуран.
Поручница Хетер Лаки Пени: Намеравали смо се сударити са авионом. Нисмо имали никакве пројектиле којима бисмо могли да срушимо авион. Док смо узимали летачку опрему, Сас ме погледао и рекао: "Залетећу се у пилотску кабину." Ја сам одлучила да ћу кренути према репу авиона.
Потпуковник Марк Сасвил: Нисмо баш имали пуно опција.
Поручница Хетер Лаки Пени: Никад нисмо увежбавали овакво мобилизационо полетање. Обично би требало 20 минута да стартујемо авионе, да покренемо све авионске системе, прођемо кроз све провере и установимо да ли све функционише како треба те програмирамо рачунаре. То не укључује време за прегледање формулара, обилазак авиона и слично. Обично нам је потребно пола сата до 40 минута од изласка кроз врата до полетања.
У последњим минутима Јунајтед ерлајнсовог лета 93, путници и посада користили су телефоне на својим седиштима како би позвали пријатеље, породице и операторе Јунајтед ерлајнса и обавестили их о отмици.
Неколико минута пре 10 сати путник на Јунајтедовом лету 93 Едвард Фелт, ожењени 41-годишњак са двоје деце, који је путовао пословно као компјутерски инжењер БЕА система, назвао је 911 из авиона и добио службеника Џона Шава из округа Вестмореланда у Пенсилванији. Био је то први сигнал властима у Пенсилванији да на небу изнад њих има проблема. Ово је скраћени транскрипт тог позива.
Џон Шав: Опростите? Хеј, неко пријављује...
Фелт: Отмица у току.
Шав: Господине, губим Вас, где се налазите? Фелт: Јунајтедов лет 93.
Шав: Чекајте мало, чекајте Јунајтедов лет. Јунајтедов лет 93.
Фелт: Отмица у току!
Шав: Океј, где сте сад? Где се налазите?
Фелт: Ја сам у тоалету на Јунајтедовом лету 93.
Шав: Океј, где се налазите?
Фелт: Не знам.
Шав: Где сте?
Фелт: Не знам где се авион налази.
Шав: Одакле сте полетели?
Фелт: Из Њуарка за Сан Франциско.
Шав: Схватио сам. Океј, останите на вези.
Фелт: Покушавам... (неразумљиво) у тоалету. Не знам шта се догађа.
Шав: Хеј, нека неко назове ФАА у Њуарку и Сан Франциску и каже им да имају отмицу у току. Океј, позовите некога на аеродрому. Имамо отмицу у току.
Алис Ен Хоглан, мајка Марка Бингама, путника на Јунајтедовом лету 93: Посебност лета 93 је у томе да је био у ваздуху дуже него остали летови. Људи у авиону сазнали су судбину остала три лета и покушали су да спрече отмичаре знајући да неће успети да спасу своје животе.
Дена Барнет, супруга Тома Барнета, путника на Јунајтедовом лету 93: Било је тихо и могла сам осетити како ми срце лупа. Том ми је преко телефона рекао: "Чекамо да додемо изнад руралног подручја. Онда ћемо опет преузети авион." Била сам уплашена и преклињала сам га: "Не, Том. Само седи, буди миран, буди тих и не привлачи пажњу на себе." А он је одговорио: "Не, Дена. Ако намеравају срушити авион, ми морамо нешто учинити." Онда сам га питала: "А шта је са властима?" На то је рекао: "Не можемо чекати на власти. Нисам сигуран да они могу ишта учинити. Све је на нама. Мислим да можемо успети." Ћутали смо неколико секунди, а потом сам рекла: "Шта желиш да урадим?" Рекао ми је да се молим и додао: "Не брини се. Нешто ћемо урадити." Потом је прекинуо везу. Више никад није позвао.
Један од путника, Тод Бемер, добио је операторку Верајзон ерфона Лису Џеферсон.
Лиза Џеферсон: Док је авион понирао, у позадини се чуло комешање. Чула сам како стјуардеса вришти. Људи су викали: "О, Боже! Исусе, помози нам!" Он ме питао могу ли позвати његову жену у случају да он не преживи.
Лизбет Глик, супруга Џеремија Глика, путника Јунајтедовог лета 93: Џереми је рекао да ће заједно с тројицом путника, који су његове грађе, скочити на отмичара с бомбом и покушати преотети авион. Питао ме сматрам ли да је то добра идеја. Кратко смо расправљали. Рекао је да ће они гласати и питао шта мислим да би требало да учине. Рекла сам: "Учините то." Он је био јак човек, око 185 цм и 100 кг. Био је амерички првак у џудоу па се знао одбранити. Шалио се и рекао како је узео нож за маслац с доручка. Упркос свему, успео је и да се нашали. А онда је рекао: "Сад ћу прекинути везу. Одмах се враћам. Волим те."
Лиза Џеферсон: Тод се окренуо према некоме и рекао: "Јесте ли спремни?" Чула сам како одговарају потврдно. Онда је рекао: "Океј. Идемо." То је било задње што сам чула.
Транскрипт снимача звука у пилотској кабини Јунајтед ерлајнсовог лета 93 9:57
Глас на арапском: Шта је то?
Глас на арапском: Туча?
Глас на арапском: Да?
Глас на арапском: Идемо, момци. Алах је велик. Алах је велик. Ох, момци. Алах је велик.
Глас на арапском: О, Алаху. О, Алаху. Ох, ти најмилостивији.
(Звуци борбе и стењања)
Глас на енглеском: Останите иза.
Глас на енглеском: У пилотску кабину! У кабину! Глас на арапском: Желе да уђу унутра. Држите, држите изнутра. Држите изнутра.
Глас на енглеском: Држите врата.
Глас на енглеском: Зауставите га.
Глас на енглеском: Седи. Седи. Седи.
Глас на арапском: Има неких људи. Сви ти момци.
Глас на енглеском: Зграбимо их.
Глас на енглеском: Седи.
Глас на арапском: Верујте у Алаха и у њега.
Глас на арапском: Алах је велик.
Глас на арапском: Алах је велик.
Глас на арапском: Алах је велик.
Глас на енглеском: Не!
Глас на арапском: Алах је велик. Алах је велик.
Глас на арапском: Алах је велик. Алах је велик.
У 10:03 Јунајтед ерлајнсов лет 93 срушио се на напуштени рудник угља у округу Сомерсет у Пенсилванији. Свих 40 путника и чланова посаде је погинуло, као и четири отмичара.
Како су са 40 тона бомби збрисали Американци исламисте погледајте ОВДЕ.
Извор: Танјуг