Разне понуде маме нас на друштвеним мрежама на нашим паметним телефонима. Ако кликнемо и још платимо апликације, разбибрига може и те како скупо да нас кошта. Који то вирус скида новац са наших текућих рачуна, и како да се заштитимо да не бисмо потенцијално постали жртва, говорио је др Срђан Благојевић, председник Удружења судских ИТ вештака гостујућу у јутарњем програму телевизије Прва.
- Сваки пут када инсталирамо неку апликацију ми добијемо питање да ли желимо да та апликација приступи нашим медијима, фотографијама, контактима - рекао је Благојевић.
У зависности од тога каква је та аплликација морамо да будемо веома опрезни када дајемо ова права, јер у супротном то може скупо да нас кошта, истиче Благојевић.
- Не инсталирајте апликације за које немате информације какве су, ко их је направио и која им је фунцкија да не бисте постали потенцијална жртва злоупотребе - наглашава Благојевић.
До 2030. године 95 посто криминала преселиће се у сферу инфомарционе технологије, па ће оваквог криминала бити све више јер се новац све мање користи у односу на платне картице.
Ако нисте сигурни да је нека од апликација коју имате инсталирану у телефону заражена вирусом, проверите списак заражених апликација на интернету и одмах их деинсталирајте и избришите из телефона.
Снимак на којем се све види открива да ли је Зоран убио своју супругу Јелену. Више о томе читајте ОВДЕ.
Извор: Б 92