"Вашингтон пост", који је цитирао двојицу бивших званичника упознатих са том проблематиком, саопштио је да није тренутно јасно с којим страним лидером је Трамп разговарао или на шта се обавезао да ће урадити.
Комуникација која је подстакла узбуњивача да реагује је била телефонски позив, рекао је један бивши званичник.
Генерални инспектор обавештајне заједнице, Мајкл Еткинсон, утврдио је да је жалба веродостојна и довољно забрињавајућа да би се могла сматрати „хитном бригом“, правним прагом који захтева обавештавање конгресних надзорних одбора.
Али, вршилац дужности директора националне обавештајне службе, Џозеф Мегвајер, одбио је да подели детаље о жалби са законодавцима.
Мегвајер је бранио своје одбијање тврдећи да је предмет жалбе ван његове надлежности.
Адам Шиф, председавајући Одбора за обавештајне службе Представничког дома, покушао је да примора америчке обавештајне званичнике да обелодане Конгресу све детаље о жалби узбуњивача. Еткинсон би требало да се појави на затвореном саслушању Одбора, а Мегвајер је пристао да сведочи пред комисијом на отвореној седници недељу дана касније, навео је Шиф у изјави.
“Генерални инспектор обавештајне заједнице је утврдио да је ова жалба веродостојна и хитна и да би она требало да буде послата Конгресу”, рекао је он.
Бела кућа није одмах одговорила на захтеве за коментаре. Представници канцеларије директора националне обавештајне службе такође нису одговорили новинарима.
Прочитајте ОВДЕ шта кажу Саудијци о бомбардованој нафтној компанији.
Извор: Блиц