Исти лист наводи да су подморнице „Бореј“ – за разлику од совјетских – постале бешумне захваљујући новом типу оплате и атомском погону који им омогућава да под водом остају и по неколико месеци.
За пример је навео подморницу „Јуриј Долгоруки“ која је наоружана са 16 ракета Р-30 „Булава“ и шест бојевих маневришућих блокова индивидуалног наввођења на циљ масе од 150 килотона.
„То значи да је само та једна подморница у стању да на противничке градове и војне базе усмери 72 нуклеарне бојеве главе. Са удаљености већој 9.000 километара“.
The national Interest је указао и да Русија већ активно ради на подморницама нове генерације Бореј-А. И да ће прва међу њима – „Кнез Владимир“ – ускоро бити „уведена у функцију“.
Подморнице Бореј-А биће још бешумније, са повећаним маневарским могућностима и опремљене модернизованим лансерима, радарима и системима везе.
The National Interest својим читаоцима предочава да су подморнице класе „Бореј“ само половина руских поморских снага за нуклеарно обуздавање. И опомиње да ће ускоро запловити и четири подморнице класе „Хабаровск“ са беспилотним атомским апаратима „Посејдон“ који су у стању да униште приобалне градове и ратне луке противника бомбама снаге неколико мегатона.
The National Interest изводи закључак да је Русија гарантовано у стању – у случају нуклеарног рата, чак и ако буде `ухваћена наспавању` - да одговори и да уништи противника.
Немачки лист Stern изразио је забринутост своје земље због могућности нове руске подморнице „Белгород“ и торпеда „Судњег дана“ („Посејдон“).
Америчка војска деценијама није ратовала против правог непријатеља. Шта ће се десити у сукобу са Русијом, Кином и Ираном прочитајте ОВДЕ.
Извор: fakti.org