Више је разлога за то, а један од њих је и да се, осим Словеније, уласку Хрватске у Шенген, према доступним информацијама, противе Холандија, Немачка и Француска, наводи дневник.
Иако су донедавно хрватски званичници давали изјаве о врло скором уласку Хрватске у шенген, сада су у предвиђањима неодређени. Јуче је у Бриселу и премијер Андреј Пленковић потврдио да је "за Хрватску политички важно да добије позитивну оцену Еуропске комисије о спремности за улазак у Шенген, која се очекује ускоро, а сада је немогуће предвидети кад ће ући у тај простор без унутрашњих контрола на границама".
И хрватски посланик у парламенту ЕУ и члан Одбора за грађанске слободе, правосуђе и унутрашње послове Карло Реслер за дневник каже да је "у овом тренутку незахвално процењивати када би Европски савет могао одлучивати о уласку Хрватске у Шенген".
Управо се "његов" одбор на нивоу Европског парламента бави Шенгеном и миграцијама. О уласку чланице ЕУ у шенгенску зону одлучују земље чланице Шенгена на седници Европског савета консензусом, и дакле више нису важни стручни, него политички критеријуми.
Прочитајте ОВДЕ како се боре против лажних вести у Србији и Хрватској.
Извор: jutarnji. hr