- Веома је битно да нас буде што више и немојте заборавити да понесета заставе! Што више застава и наравно гаеутуша!!! Све за ЦГ, ЦГ низашта! За право, част и коначну слободу ЦГ! - писало је у поруци.
У Никшићу - граду у ком је рођен председник Црне Горе Мило Ђукановић, у молитвеним литијама са иконама и свећама у рукама у знак протеста усвојеном Закону о слободи вероисповести било је на десетине хиљада грађана.
Никшићки Трг био је пун грађана који су дошли да још једном искажу незадовољство због Закона о слободи вероисповести.
Према речима свештеника Миодрага Тодоровића, "изгледа да је велики благослов и у киши јер се искупио читав Никшић и сви су једна душа".
"Не делимо се и сви имају места. Ко год дође добродошао је и није закаснио. Да сви будемо једно у Исусу Христу. Кад имамо овако добар, честит и пожртвован народ, нема друге него да се и ми попови мало поправљамо", казао је Тодоровић.
Поздравио је посебно око три хиљаде верника који су пешке дошли из Видрована предвођени свештеником Драганом Крушићем и који су прешли око 15 километара да би присуствовали молебану у Храму Светог Василија Острошког, а затим литији.
На улазу у град учесници литије из Видрована прошли су кроз Растоке, поред куће председника Црне Горе Мила Ђукановића, коју су обезбеђивале јаке полицијске снаге. Испред куће која се налази у близини Ђукановићеве, било је десетак људи који су махали црногорском заставом.
Шетња је прошла без инцидента, а учесници су скандирали "Мило лопове, не дамо ти светиње".
Тодоровић је рекао да се "не одричемо светиња и светости", а томе је, како је рекао, сведок и осмех Љуба Чупића који долази са срца и прага вечности. Пошто је сутра почетак другог полугодишта поздравио је окупљене речима краља Николе који "народ гледа током литија" и који је, како је рекао, "сигурно задовољан". Реч је о стиховима када се краљ обраћао ђацима уочи Савиндана 1912. године.
Свештеник из Гацка, парох Велимир Ковач, који је на Тргу одржао беседу, казао је да су се у Херцеговини много пута када им је било тешко окретали ка Црној Гори тражећи утеху и помоћ, а да су сада њихове очи, уши, а понајвише срца, опет окренута ка Црној Гори и са дивљењем посматрају народ како брани своја права, светиње и цркву.
"Не тражите да она буде привилегована у овом друштву већ само да пред законом буде изједначена са другим верским заједницама. Нисте изашли на улицу ништа да рушите, јер нико никада ништа није срушио са иконом и свећом у руци, већ само изградио и поправио", поручио је Ковач.
Прочитајте ОВДЕ како су прошле литије у осталим црногорским градовима.
Извор: Вијести