Адам Саиф, председавајући Одбора Представничког дома Конгреса задуженог за надзор тајних служби написао је на Твитеру да је Сулејмани био одговоран за насиље и да је свет без њега бољи, али је додао да Конгрес није одобрио ракетни напад на Багдад.
"Народ Америке не жели рат са Ираном", навео је он напомињући да америчке војнике сада треба заштити од, како сматра, готово неизбежбе ескалације.
Крис Марфи, члан Одбора за спољне послове поставио је питање да ли је Америка, иако је "Сулејмани без икакве сумње непријатељ", управо, без одобрења Конгреса, убила другу најмоћнију личност у Ирану, знајући да тако изазива потенцијално огромни регионални рат, преноси Глас Америке.
Кандидат за демократског председничког кандидата Елизабет Ворен рекла је да је иако је генерал Сулејмани био "убица", његово убиство "несмотрен потез" који ће повећати вероватноћу од нових жртава и конфликта на Блиском истоку, преноси Ројтерс.
"Наш приоритет мора да буде избегавање још једног скупог рата", навела је она на Твитеру.
Слично је реаговао њен ривал Џозеф Бајден наводећи да ће потез довести до ескалације сукоба у већ ризичном региону.
"Председник Трамп управо је убацио динамит у кутију шибица и дугује америчкој нацији објашњење стратегије и плана како би се заштитили наши војници и амбасада, људи и интереси, код куће и у иностранству, као и наши партнери у региону и шире", написао је Бајден на Твитеру.
На Косову је извршен геноцид над Србима. Више о томе читајте ОВДЕ.
Извор: Танјуг