- БиХ је заробљена илузијом коју су посејали међународна заједница и Бошњаци. БиХ не може да дође до реалног политичког живота у којем постоје три конститутивна народа који треба да се договарају консензусом, него се стално покушава прибећи неком наметању - рекао је Додик синоћ за АТВ.
Он је истакао да је конгресмен из САД, који предлаже резолуцију о БиХ, плаћени бошњачки лобиста, што је, каже, свима познато.
Додик је подсетио да сваки народ има право на самоопредељење и државу на чему се заснивала цивилизација и да у БиХ не постоји потенцијал за рат.
- Ово право се враћа полако. У својим комуникацијама које нису безначајне могу да спознам ствари које су другачије. Рецимо, на неком форуму у Бриселу се води разговор на веома високом нивоу о томе шта урадити на западном Балкану и онда има људи који кажу да Србима у БиХ треба дати државу - навео је Додик.
Додик је изјавио и да се залаже за идеју да сви грађани Републике Српске аутоматски добију држављанство Србије.
- Покушавам да приволим власти у Србији да прихвате аутоматско држављанство Србије за грађане Републике Српске. Потпуно сам уверен да ова безочна лаж која се зове БиХ не може да функционише у ситуацији када се деградира српски народ - навео је Додик.
Он је најавио да ће након избора новог сазива Владе Србије прва посета званичника Србије бити Републици Српској и Бањалуци.
- То сам се договорио са председником Србије Александром Вучићем, као што ћемо ми након тога посетити Србију. Наша сарадња је веома добра и треба да буде проширена, а урадили смо много капиталних ствари, међу којима је наставни програм и неопходан је што већи степен интеграције зато што је реч о истом народу - рекао је Додик за АТВ.
Он је истакао да је Српска захвална Србији што има вољу да на овакав начин делује.
Говорећи о односима са Црном Гором, Додик је поновио да је на време схватио да је председник Мило Ðукановић ушао у завршну фазу деградације српског идентитета јер је хтео да одузме имовину Српској православној цркви.
Лек против короне од понедељка у Србији. Више о томе читајте ОВДЕ.
Извор: Танјуг