- Мени то заиста смета. Мало је вероватно да нећу моћи да пијем алкохол два месеца и верујем да стрес који тело пролази док нема алкохоола, би био гори неко нуспојаве вакцине услед вакцинације - рекла је Елена Кривен, грађанка Москве, пренео је Ројтерс.
Изјава Кривен се односи на новогодишње празнике, пошто Руси у првих 10 дана Нове године углавном знају да попију мало више него иначе.
Руси су једни од највећих конзумената алкохола на свету, мада је тај број знатно опао после 2003. године.
Попова је упозорила да би у периоду између узимања вакцина, ко пије алкохол, могао да умањи снагу организма да изгради имунитет на Ковид-19.
- То је ударац за тело. Ако желимо да будемо јаки и да имамо јак имуни систем, немојте да пијете алкохол - рекла је она.
Њену изјаву је мало ублажио Александар Гинтсбург, творац вакцине, који је рекао да "чаша шампањца неће нашкодити никоме, па ни вашем имуном систему", али је додао да је свакако потребно да се човек уздржи од алкохола током узимања вакцине, и то се односи на цео свет, не само на Спутњик В.
Али, Руси су имали врло бурну дискусију на друштвеним мрежама, додаје Ројтерс.
- Прво је требало да причате о смањејну количине алкохола. Тај задатак је апсолутно немогућ за већину наших становинка - написао је корисник Фејсбука Павел Горјачкин.
Други корисних Фејсбука, Константин Ронињо је написао:
- Нећу пристати на ово, иако ретко конзумирам алкохол. Испијање жестоких пића за Нову годину је светиња.
Један од грађана Москве који је већ прошао вакцинацију је изнео контрадикторну изјаву у односу на Попову.
- Пио сам као да не постоји сутра између прве и друге вакцине, а антитела су ми излазила на уши - рекао је Московљанин који је желео да остане анониман.
Зашто је руски сателит изазвао панику у САД? Више о томе ОВДЕ.
Извор: Танјуг