"Као градоначелник донио сам још једну Наредбу која се тиче наше ћирилице, а то је да од данас, сви званични дигитални канали комуникације Града на друштвеним мрежама објаве пишу нашим писмом, што до сада није био случај", поручио је Станивуковић на Фејсбуку.
Бања Лука ће опет бити и ћирилична. Дрвену азбучну плочу, као симбол моје велике жеље да у што већој мјери очувамо...
Posted by Драшко Станивуковић on Субота, 26. децембар 2020.
Он је додао да ће бити донето још стратегија и одлука које ће ићи у том правцу.
''Моје опредељење као градоначелника Бањалуке биће читава стратегија и правац који ћемо дефинисати, а све са циљем очувања ћирилице и рада на једном важном пројекту, да што више јавних установа или предузећа негују наше писмо, а свој ауторитет као градоначелник искористићу да на натписима поред имена јавних предузећа која су сада на латиници, буде истакнута и ћирилична верзија", рекао је градоначелник.
Станивуковић је поклонио дрвену азбучну плочу председнику хуманитарног удружења "Баштионик" Предрагу Адамовићу, као симбол велике жеље да се у што већој мери очува ћирилица, пренео је бањалучки БЛ портал.
Тим поводом је нагласио да ће Град Бањалука имати велику ширину када је у питању сарадња како с хуманитарним удружењем "Баштионик", тако и сахуманитарним организацијама Црвени крст, Каритас и Мерхамет.
"Ја ћу као градоначелник налазити начина да помажемо свим за Бањалуку важним организацијама и удружењима. Пре пар дана смо, у разговору с бискупом Комарицом, договорили многе важне пројекте које ће Град и Бискупија заједно са организацијом Каритас реализовати у наредном периоду", рекао је Станивуковић.
Градоначелник Бањалуке Драшко Станивуковић донeо је јуче одлуку да ће Градска управа бити прва јавна установа која ће на званичној веб-страници објавити имена и презимена свих запослених и увид у њихове дипломе, а пре тога наложио да се сви кључеви од преко 50 службених аутомобила врате у просторије Кабинета градоначелника.
Какви су планови странаца за БиХ, сазнајте ОВДЕ.
Извор: Танјуг/БЛ-портал