Дачић је то казао одговарајући на питање да ли је можда и њему, као министру Златибору Лончару, председник Александар Вучић затражио да се извини Црногорцима, због изјава које су у јавности окарактерисане као пребројавање крвих зрнаца.
Шеф српске дипломатије је рекао да није пратио и да не зна шта је министар Лончар говорио, као ни на шта је председник Вучић реаговао и додао:
"Моје изјаве су се увек односиле на неопходност да се прекине с везом између агентура црногорских служби и политичких и безбедносних у Србији, коришћења свих ресурса која постоје у Србији, укључујући и директорска места и руководећа места, а да се при томе помаже власт у Црној Гори, да се подржава закон којим се отима имовина СПЦ и српске светиње".
Према његовим речима, скоро половину запослених у Министарству спољних послова у Србији чине људи који су пореклом из Црне Горе, а српски амбасадор у Црној Гори је из Никшића.
Упитао је да ли има неки Србин амбасадор из Црне Горе, као и да ли је могуће да има 29 одсто Срба у Црној Гори, а нема ни пет одсто људи да су у јавној управи.
"Немојте да у мојим речима неко сада тражи алиби за грешке које су они направили. То је грешка, донет је такав закон који не постоји нигде у Европи", истакао је Дачић.
Директно се обраћајући италијанском колеги Луиђију ди Мају, Дачић је казао да замисли да се у Србији донесе закон по којем католичке цркве постају власништво државе Србије која ће да одреди ко ће да користи те цркве.
"Па то не постоији нигде", нагласио је Дачић и појаснио да је у Црној Гори то урађено како би се укинула Српска православна црква и формирала нека нова црногорска православна црква.
"Никада се никоме није исплатило да напада светиње. То је илузорна борба и немој сада неко да каже да неко из Србије подстиче немире у Црној Гори, напротив. Ми желимо мир, стабилност и дијалог са Црном Гором и унутар Црне Горе", закључио је шеф српске дипломатије.
Прочитајте ОВДЕ како је прошло гласање за чланове савета МЗ Трговиште.
Извор: Танјуг