Он је у интервјуу за Радио Београд оценио да у Европи последњих деценија није било ничег сличног.
"Последњих деценија нисмо имали окупљања људи око нечега што их превазилази. Имали смо окупљања за на пример пензијско осигурање, или томе слично, али никада за нешто што је узвишено", рекао је Гујон.
Ти људи који демонстрирају у Црној Гори, додао је, не могу ништа да добију за то на крају месеца, неће добити повишицу, могу само отказ да добију.
"Они то раде зато што желе да потомци буду оно што су они данас, исто што су и њихови преци били - Срби и православци. То је нешто невиђено до сад", сматра Гујон и додаје да су литије у Црној Гори против спорног Закона о слободи вероисповести, такође показатељ да је СПЦ најживља црква у Европи.
Он је указао да не чуди то што се на литијама и молебнима спомиње Косово и Метохија, јер, како каже, Косово и Метохија није само географски појам, већ идентитетски, историјски и културолошки.
"То је нит која повезује све Србе где год живели и кад год живели. Оно повезује данашњег Србина са Србином од пре три века, или пет, оно везује Србина из Немачке и Србина у Црној Гори. Верујем да ће тако и остати", навео је Гујон.
Арно Гујон, коме је ово 15. година хуманитарног рада на Косову и Метохији, рекао је да, када је 2004. са 19 година с братом основао хуманитарну организацију, није знао ни слутио да ће остати на Косову и Метохији.
"Мислио сам да ће се ситуација побољшати и да ће наша помоћ бити непотребна. На жалост, погрешио сам. Сад им је помоћ потребнија више него икад. Такође знам да Срби на КиМ никад неће одустати, а на нама је да будемо уз њих", закључио је Гујон и најавио наставак хуманитарног рада.
Војна полиција добила већа овлашћења према цивилима! Више о томе ОВДЕ.
Извор: Танјуг