„Двадесетог октобра 1987. године тадашњи републички Секретаријат за финансије и републичка Управа за геодетске имовинско правне послове, који су претече данашњег Министарства финансија и Управе за некретнине, издали су акт који је упутство за примену закона из 1984. године“, казао је Шоћ.
Документ којим Црна Гора потврђује да је Црква власник имовине (Фото: mitropolija. com)
У том документу се наводи, како је нагласио, да за сву имовину православне вероисповијести за власника пише МЦП, а да за власништво католичке вероисповести у општинама Бар, Улцињ, Цетиње, Никшић Титоград и Плав треба увек јединствено уписати Архибискупија барска и Примасија српска.
“У осталим општинама за непокретности власништва католичке вероисповести уписивати Бискупски ординаријат Котор. За имовину исламске вероисповести уписати Исламска заједница у Црној Гори“, навео је Шоћ, додавши да се ради о акту донетом пре деведесетих, пре ратова и у време цветања братства и јединства.
„Тај документ су донели идеолошки, а у неким случајевима, и биолошки очеви људи који се данас залажу за отимање православних светиње“, казао је адвокат Драган Шоћ, некадашњи министар правде Републике Црне Горе.
Господин Шоћ је ово казао на конференцији за медије на којој су о уписима православних цркава, манастира и црквеног земљишта у Катастар непокретности, поред њега, говорили и Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије и протојереј-ставрофор Велибор Џомић координатор Правног савета Митрополије црногорско-приморске.
Мило спреман да измени такозвани Закон о слободи вероисповести! Више о томе ОВДЕ!
Извор: mitropolija. com