У Сирији се појавила локална модернизација оклопно-извиђачког аутомобила совјетске (руске) производње БРДМ-2. Као што се на фотографији да видети, на њему је промењено основно наоружање и ојачана оклопна заштита. Такође, постоје индиције да је замењен и основни мотор, где се уместо „осетљивијег“ безинца прешло на дизел варијанту.
У Сирији се појавила локална модернизација оклопно-извиђачког аутомобила совјетске (руске) производње БРДМ-2. Као што се на фотографији да видети, на њему је промењено основно наоружање и ојачана оклопна заштита. Такође, постоје индиције да је замењен и мотор. pic.twitter.com/lzoGOOtLLX
— Marsonline (@gvozdenavolja) March 10, 2020
На возилу је модификована купола која је опремљена тешким митраљезом кал.12,7 мм (НСВТ) док је истовремено са леве стране видљив и аутоматски бацач граната кал.30мм АГС-17 „Пламја“.Ради се о средству које је ефикасно против живе силе непријатеља, као и његових лакооклопљених средстава1. Његов максимални ефективни домет износи 1,700 метара. Дејствује брзином од 50-400 граната у минути.
Тешки митраљез НСВТ (тенковска верзија која се углавном поставља на врх куполе тенка) је ефикасна у борби против индивидуалних и групних циљева непријатеља, посебно живе силе и лаке технике на даљинама 1,500-2,000 метара. Он такође може да обара и нисколетеће ваздушне циљеве који се крећу на висини до 1,500 метара. Окидање је електрично (може да буде у склопу даљински управљиве борбене станице). Пуни се редеником. У реалним/борбеним условима најбољи резултати се остварују кратким рафалима који се састоје од 4-6 метака. Теоретска брзина гађања овог митраљеза је око 750 метака у минути.
Може да користи три врсте муниције која се производи у калибру 12,7х108мм:пробојно-запаљивим, пробојно-запаљивим-обележавајућим и специјалном запаљивом муницијом која у зрну садржи горећу смесу. Почетна брзина метка приликом изласка из уста цеви достиже 825 м/сек.
Што се тиче оклопне заштите на њега су додате данас незаобилазне противкумулативне решетке које су се показале као веома делотворне у борби против пројектила који су испаљени из ручних ракетних бацача (РПГ). Са овим решеткама Сиријци масовно ојачавају своју оклопну борбену технику која директно учествује у борбеним дејствима, од тенкова Т-72М1 (верзија Т-72 „Adra“) па све до самоходних ПА оруђа која се користе за непосредну ватрену подршку трупама на земљи, као што је „Шилка“.
1 Руска војна индустрија развија нови аутоматски бацач граната АГС-40 / 6Г27 „Балкан“. Овај бацач ће одликовати знатно већи домет (2,500 метара) и оно што је можда још важније, још убојитија граната калибра 40мм. Све остале карактеристике ће бити мање-више исте као и код његовог претходника. Процењује се да ће у тактичком смислу АГС-40 „Балкан“ бити 2х ефикаснији од бацача АГС-17 „Пламја“, док ће даљим унапређењем муниције тај однос биит још већи.
Како су Руси открили америчку базу скривену у леду, сазнајте ОВДЕ!
Извор: bog-rata.com