Најновије

АМЕРИ ОТПИСАЛИ СВОЈЕ?! Пентагон шаље у Њујорк јединицу за посмртне послове и... (ФОТО)

Њујорк је постао епицентар епидемије корона вируса у САД. Због прептерећености здравственог система "велике јабуке" Пентагон је у тај град упутио јединицу за посмртне послове, хиљаду војних лекара и подигао највећу привремену болницу на континенту.

Брод болница УСНС Комфорт упловљава у њујоршку луку (Фото: dvidshub.net)

САД има највећи број оболелих од корона вируса у свету. Према подацима од 11. априла у тој држави је пола милиона заражених и преко 18,000 преминулих особа од КОВИД-19. Најгроуженија је држава Њујорк. До 11. априла забележено је 7,844 преминулих и 170,512 заражених, од чега већина у истоименом граду. 

То је здравствене и погребне службе Њујорка ставило пред тест какав није забележен ни током напада 11. септембра 2001. године. 

Како би се избегао сценарио из италијанских градова са недовољним бројем постеља за болесне и где су преминули полагани у цркве или на улице, њујоршким болницама и властима сада помажу војска, национална гарда и федералне агенције.

Секретар у Министарству одбране задужен за Копнену војску Рајан Макарти је 9. априла потврдио је да се јединица за посмртне послове, односно 111. позадинска чета (111th Quartermaster Company) распоређује у Њујорк. 

Рајан Макарти обраћа се војницима 111. позадинске чете у Форт Лију (Фото: dvidshub.net)

„Гарантујем вам да ћете отићи“, поручио је Макарти војницима ове јединице у бази Форт Ли у Вирџинији. Он је рекао да ће морати да раде свој посао докле год се не пронађе вакцина и да се психички припреме за оно што их чека.

Према наводима Њујорк тајмса 42 официра ове јединице помагаће њујоршким властима у управљању мобилним градским мртвачницама. Како би се растеретио здравствени систем града Њујорк је набавио 45 мобилних мртвачница а још 85 упутила је федерална агенција за ванредне ситуације. 111. позадинска чета која се сада шаље тамо располаже сопственим возилима тог типа.

Процењује се да ће на тај начин градске болнице и мртвачнице биће растерећене тренутног притиска и недостатка капацитета. Паралелно са тим у Њујорк стиже преко 1,000 војних лекара и другог медицинског особља како би помогло све већем броју оболелих. 

Они ће радити у конгресном центру Џејкоб К. Џевиц на Ментхетну који је инжинеријски корпус САД претворио у највећу привремену болницу на северноамеричком континенту са 2,500 лежајева. 

Центар је првобитно био намењен за прихват неинфективних пацијената из њујоршких болница али сада је стављен у функцију борбе против епидемије.

У Њујоршкој луци налази се војни брод болница УСНС Комфорт (Comfort) са 1,000 лежајева. Њега је америчко министарство одбране такође одлучило да користи за лечење оболелих од корона вируса.

Амерички приступ употребе војске у ванредним ситуацијама са великим бројем страдалих био је примењиван и у некадашњој Југославији.

Јединице ЈНА су помагале у асанацији терена, односно уклањању и сахрањивању посмртних остатака после катастрофалног земљотреса у Скопљу 26. јула 1963. године, када је погинуло више од 1.000 људи. 

Преко 1,000 здравствених радника војске САД радиће у конгресном центру на Менхетну који је преуређен у највећу привремену болницу у тој земљи (Фото: defense.gov)

Војска је помагала у рашчишћавању рушевина, проналаску посмртних остатака и њиховом сахрањивању на градском гробљу у Скопљу.

Оснивач Интерсепта тврди да иза коронавируса стоји Америка! Више о томеОВДЕ!

Извор: balkansec.net

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА