Међутим, то се није догодило у Клиничком центру у Нишу где, и даље има запослених на основу орочених уговора о раду.
Лекари који су ангажовани у Клиничком центру у Нишу током епидемије углавном су запослени на основу уговора о раду на три и шест месеци, неки и волонтерски. Позвани су у јеку борбе са коронавирусом и то у граду који је постао највеће жаристе у Србији.
Председник Александар Вучић тада је обећао да ће сви лекари ангажовани у борби против KОВИД-19 у Србији - бити примљени у стални радни однос.
То се у неким градовима већ догодило, али не и у Нишу, тврде неки од лекара који су инсистирали на анонимности.
И у Синдикату "Слога" тврде да је на састанку у Клиничком центру речено да тренутно не могу да их запосле, правдајући се да не постоји план за њихово трајно ангажовање и лопту пребацују на Републички фонд за здравствено осигурање.
"Лекари који су радили за време ванредног стања, као и сви здравствени радници по наредби Министарства здравља морају бити примљени, руководство КЦ Ниш је изразило жељу да их прими, али без конкретног када, увек се ваде на Фонд, као неће Фонд да да плату, и тако. Они тврде да Фонд неће да финансира те здравствене раднике, али је наредба Министарства јасна, они то морају да реше", каже Предраг Ђурић из "Слоге".
У Синдикату "Слога" су рекли и да ће, уколико Клинички центар не поступи по наредби министра Лончара, поднети кривичне пријаве против те здравствене установе и свих надлежних у овом случају.
Прочитајте ОВДЕ зашто расте број новозаражених вирусом Корона у Србији.
Извор: Н1