Тако ће основу Владе чинити војвођански кадрови чији је координатор његов брат Андреј Вучић, а минималне шансе да поново добију било какву државну функцију имају Зорана Михајловић, која је политички самлевена бројним аферама, страначким подметањима и за Вучићев укус исувише независним односима са западним дипломатама, као и Златибор Лончар због ескалације епидемије и његове мрачне прошлости чији терет Вучић више не може да носи.
Међу прецртанима је и Јадранка Јоксимовић, министарка за евроинтеграције, која ће бити жртвована због неотварања поглавља за преговоре о чланству Србије у Европској унији и све неизвеснијег европског пута Србије. Небојша Стефановић, који је дуго словио за "покојног", уздигао се из пепела и опет фигурира као кандидат за министра полиције. На састанку са Вучићем је јасно рекао да само та функција долази у обзир.
Досадашња премијерка Ана Брнабић својим изјавама последњих месеци навукла је гнев јавности, па ће је Вучић који јој је иначе наклоњен, највероватније прекомандовати у други план. Њој се смеши амбасадорско место у Вашингтону, али се у последње време помињу и неке друге земље.
Како ствари сада стоје, нови премијер биће или досадашњи министар пољопривреде и први на изборној листи Бранислав Недимовић или Јоргованка Табаковић. И поред бројних афера, министарство одбране је и даље резервисано за Александра Вулина, који је министарско место обезбедио беспоговорном лојалношћу и медијским нападима на свакога ко се Вучићу супротстави.
Уколико се Вучић не повуче пред снагом Небојше Стефановића и папира које је спремио у случају да га смени, Министарством унутрашњих послова командоваће Братислав Гашић. Нела Кубуровић која се није снашла на функцији министра правде сигурно одлази а најозбиљнији кандидат за ту позицију је контроверзни београдски адвокат Горан Петронијевић, као Вучићев лични избор. У игри је и Никола Селаковић.
Војвођанска екипа Андреја Вучића на том месту видела је градоначелника Новог Сада Милоша Вукчевића, али је реалније да он заузме место министра за државну управу и локалну самоуправу како би контролисао рад локалних партијских функционера. Иако је већ био виђен за министра привреде, бивши службеник немачке амбасаде и председник привредне коморе Србије Марко Чадеж је под знаком питања због све очигледнијег захлађења односа Ангеле Меркел према Вучићу.
За место министра за инфраструктуру и грађевинарства виђен је Марко Благојевић, некадашњи борац за слободне изборе и директор Цесида. За слабије познаваоце прилика, највеће изненађење могла би бити Јелена Милић, бивши НАТО лобиста и неформална Вучићева саветница, која већ месецима, додуше неуспешно, сервира причу представницима међународне заједнице да Вучић није одустао од ЕУ, да не планира да од Србије направи кинеску колонију и да само што није потписао план за Косово. Она је најозбиљнији кандидат за министра спољних послова. То би свакако наишло на велико незадовољство странке.
Отворена су још увек места министра културе и информисања за које се поново грчевито бори директор београдске филхармоније Иван Тасовац, иако се веће шансе дају Марији Обрадовић, коју подржава Братислав Гашић и која је потпредседница странке.
Место министра просвете са кога највероватније одлази Младен Шарчевић остаје упразњено, али и место првог човека министастарства здравља које је измакло заменици директора "Батута" и чланици Кризног штаба Дарији Кисић Тепавчевић, коју Вучић сматра директно одговорном за експлозију епидемије.
За министарство рударсва и енергетике Вучић још нема решење, а одлазећег министра спорта и омладине Вању Удовичића могао би да замени још један војвођански јастреб, некадашњи функционер ДСС, а сада потпредседник СНС Миленко Јованов.
Наравно, ова решења зависе и од тога кога ће Вучић узети у владу - СПС или СПАС. Уколико се определи за другу опцију, осим Александра Шапића у Влади би се нашло место и за Ратка Димитровића, некадашњег новинара РТ-Са и главног уредника Вечерњих новости.
"Вучић је претворио Србију у мафијашку лудницу". Више о томе читајте ОВДЕ.
Извор: Direktno.rs