Најновије

У СУСРЕТ НОВОЈ ВЛАДИ: Немањина 11, кућа за афере и скандале

Када крајем августа или почетком септембра нова Влада буде преузела извршну власту Србији, мало ко ће претходну испратити са тугом - више ће бити беса. Ништа боље и не може очекивати Влада која је генерисала низ скандала, и оних који су утицали на велики број грађана и оних који су само били одраз бахатости појединачних министара. У сусрет новом мандатару и новом саставу Немањине 11,подсећамо вас на афере и скандале који остају иза Владе Ане Брнабић.

Влада Србије (Фото: srbija.gov.rs)

Јовањица – диловање под заштитом државе

То да је Србија транзитно подручје за пренос наркотика до западне Европе добро је позната чињеница. И пораст броја домаћих лабораторија за узгој марихуане није непознат тренд. Ипак, то да приватна фирма, добрано потпомогнута државним донацијама и промовисана од стране министара у Влади, произвођач и дистрибутер марихуане – то је заиста преседан. А то се десило са пољопривредним друштвом Јовањица, случајем који још није до краја окончан, и у будућности можда буде полазна основа за нове афере.

Оружје – Крушик испод цене

Ко је и на који начин оружје из државних фабрика наменске индустрије продавао оружје испод цене? Ко су били посредници у тим пословима и колику су добит остварили на штету  – у крајњој линији – грађана Србије? Каква је улога државних органа, министара и регулаторних тела у томе? Афера продаја оружја из Крушика била је можда и најкомплекснија и најтежа по Владу у претходне четири године, тежа и убојитија чак и од оне која је довела у питање дипломе министара.

А какав је њен епилог?

Тетка из канаде – Вулинове трансакције

Афера “Тетка из Канаде” је лета 2017. године била хит прича Владе Србије. Пет година након што је купио стан на Звездари у Београду, министар одбране Александар Вулин је морао да објашњава одакле му 244.620 евра за 107 квадрата стамбеног простора. Тада је јавност обавестио како је новац позајмио од женине тетке из Канаде. На питање како је толику количину новца успео да унесе у земљу, имајући у виду да сваки износ већи од 10 хиљада евра мора да се пријави на граници и објасни порекло новца, Вулин је рекао да је уносио девет по девет хиљада евра.

Дољевац – је ли Бабић возио?

Крајем јануара 2019. године Станика Глигоријевић из Дебелице код Књажевца страдала је у тешкој саобраћајној несрећи  за коју је оптужен Дејан Станојевић (36), возач бившег директора предузећа “Коридори Србије” Зорана Бабића. До данас, међутим, ни јавност, ни адвокати, ни оштећени, ни суд нису видели комплетан снимак удеса. Уместо тога, и јавности, и оштећени и адвокати упозоравају да Станојевић можда није био за воланом аутомобила који је убио Станику, већ да је на том месту био Зоран Бабић, директор Кородора, који је несрећу преживео са тешким повредама.

Аферу чине не само нестала два минута из званичног снимка, већ и чињеница да бабић, несрећи упркос, и даље обавља функцију директора “Коридора”…

Лончар и Земунски клан – сведочење Багзија и Мутавог

О везама министра здравља и припадника Земунског клана дуго се причало у јавности. Још за време суђења за убиство премијера Зорана Ђинђића, сведоци сарадници Дејан Миленковић Багзи и Миладин Сувајџић навели су да је управо Лончар помогао Земунцима да се реше једног од њихових противника, тако што му је, док је лежао у болници, “убризгао нешто” у инфузију.

За мандата ове Владе, КРИК је објавио и документ који потврђује “куповину” стана од супруге Сретка Калинића Белог (или Звери, како вам је драже), првог убице клана. Министар је из афере изашао неокрњен.

Панчићев врх – немоћ државе

Ко би рекао да ће бити толико компликовано срушити очигледно нелегалан објекат на очигледно непрописном месту? У случају Херцеговачке било је то далеко једноставније. Шта год томе био узрок, хотел на Панчићевом врху и даље одолева рушењу, упркос томе што га је Министарство грађевине наредило а и полиција, каже министар, има налог да га обезбеђује.

Има ли то везе са спекулацијама о правом власнику хотела?

Спискови преминулих – ко броји корону?

Крајем јуна, шокантна сазнања БИРН, према којима је број умрлих од короне који се налази у званичном информационом систему (632) двоструко већи од званичног објављеног (244), разбеснела су јавност. Сазнања која се ослањају на званичне податке из информационог система Цовид19 нису никада демантована из Кризног штаба или Владе Србије: само су немушто објашњена различитим процесом евидентирања смрти од короне.

Ко и како броји заражене и преминуле од короне до данас остаје недовољно јасно.

Смрт у доба короне – Домови за старе и жртвовање Санџака

Последња афера Владе најболнија је и најближе повезана са животом грађана Србије.

Таман када смо се у пролеће понадали да смо избегли најтежи сценарио епидемије, продор вируса у болнице и домове за старе и немоћне, низ случајева – од нишког дома за старе до “Топонице” – показали су сву дубину нашег пораза. Иако су појединци – макар два – хапшени због флагрантних пропуста у примењивању епидемиолошких мера, министар Ђорђевић, директно задужен за рад социјалних установа, није сносио одговорност. Нико га на то, практично, није ни позвао.

О Новом Пазару и Сјеници и судбинама стотина оболелих и преминулих од другог пика епидемије која је похарала Санџак након избора се до још нисмо опоравили. Упркос томе што су хронолошки последње, ове афере Владе Ане Брнабић ипак су најтеже.

“Батут” упорно крије податке о зараженима и преминулима! Више о томе читајте ОВДЕ.

Извор: nova.rs

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Небојша Јеврић: Молер

На зиду Парохијског дома, увек пуног, дао је да се нацрта Ајфелова кула са минаретом и хоџ...

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА