Најновије

КИМ ПРОВОЦИРА! Овом изјавом објаснио ко је главни, његова порука разбеснеће Америку (ВИДЕО)

Севернокорејски лидер Ким Џонг Ун изјавио је да више неће бити рата јер нуклеарно оружје те земље гарантује њену безбедност и будућност, упркос, како је навео, несмањеном спољном притиску и војним претњама, преносе државни медији.

Ким Џонг Ун (Фото: Јутјуб)

Ким је то рекао на обележавању 67-огодишњице од окончања Корејског рата, који је трајао од 1950. до 1953. године, преноси агенција КЦНА.

Он је додао да је Северна Кореја развила нуклеарно оружје како би стекла "апсолутну снагу" да спречи да поново дође до оружаног сукоба, преноси Ројтерс.

"Сада смо способни да се одбранимо пред било каквим обликом притиска високог интензитета и војних претњи од имеријалиста и непријатељских снага. Захваљујући нашој поузданој и ефикасној самоодбрамбеној нуклеарној снази неће више бити рата и безбедност и будућност наше земље чврсто ће заувек бити загарантована", рекао је Ким.

Три државе спремне да преиспитају признање тзв. независности Косова. Више о томе читајте ОВДЕ.

Извор: Танјуг

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА