За свега 80 сати ликвидирала је државу створену 1991. године у побуни српског становништва протв националистичке владе из Загреба. У исто време, хрватска војска чисти ову територију од целокупног становништва које у бескрајним колонама напушта своје куће и сву имовину у нади да се домогне територије Србије или Босне. Кретање избеглица, за које се сматра да их је било између 200.000 и 300.000, трајало је око 10 дана.
Шта се догодило са Крајином - поново ослобођеном или окупираном од стране Хрвата, као и са избеглицама, више није занимало хрватске медије, јер су они ово славили као победу. Под угашеним рефлекторима медија и јавности, беснеле су паликуће, лопови, убице.
Петог августа на територији окупираног Книна, приликом преношења у болницу, тела неколико српских војника, убијених у нередима извађена су из врећа и осакаћена. Хрватске снаге су бомбардовале једну колону српских цивила. У року од три минута експлодирало је шест граната, које су раниле 10 особа, а убиле четири.
Шестог августа хрватски војници отпочели су пљачку у Книну и Грачацу. Све куће су биле бар делимично разорене, пет их је потпуно демолирано, а шест запаљено. Запаљена је и зграда у којој су канцеларије и станови војних посматрача ОУН. Једна кућа у Книну, која се налазила у близини касарне, дигнута је у ваздух помоћу експлозива. Четири куће у центру града су запаљене.
Седмог августа су у Двору, наоружани људи у униформи (највероватније Хрвати и босански муслимани), масакрирали деветорицу хендикепираних Срба. На територији Крајине настављено је паљење кућа и пљачкање станова, као и крађа стоке српских сељака.
Осмог августа је у Слуњу запаљено седиште полиције ОУН. Хрватски полицајци покрали су из седишта сву опрему, опљачкавши уз то Биро за хуманитарне и политичке послове ОУН.
Нереди су се наставили и недељама касније али о њима нико није обавештавао јавност
Постоје списи у којима се наводи да су се хрватској војсци давали наркотици и опијати како би извршавали сва наређења.
Након операције Олуја, председник Хрватске је своје говоре започињао са "Хрвати и Хрватице" јер осим Хрвата, у Хрватској није остао нико.
Какво је стање у Хрватској данас, након 25 година?
Много Срба и дан данас наводи да се у Хрватској не осећају најпријатније, да су често у страху и да се нетрпељивост још увек осети.
Прича коју никада нећемо заборавити јесте и прича младих туриста који су се нашли у Дубровнику уочи обележавање Олује, у августу 2018. године.
- Шетали смо улицом најнормалније, разгледали град, причали. У једном тренутку на углу једне куће уочили смо гомилу црно-белих фотографија која је изгледала као изложба, пришли смо у жељи да видимо о чему се ради, не размишљајући да је у току обележавање Олује. Човек који је слике изнео на улицу чуо је да причамо на српском и почео да виче "Гледајте! И треба да гледате! То су слике најуспешније хрватске акције у којој смо сав шљам, све Србе, отерали из наше државе!". А онда се наставио низ псовки и увреда. У Дубровнику смо се задржали само још онолико колико нам је требало да стигнемо до паркинга. Никада се више нисмо вратили у тај град - рекла је група младих туриста.
Русија ће одмах реаговати на појаву америчких ракета у било ком региону, више о томе ОВДЕ!
Извор: Медијии