"Ситуација у којој Хисени позива САД да учествују у разговору је више него смешна. Нити Хисени организује разговоре, нити је он тај који може икога да зове. Нити САД треба неко да зове. Без САД је немогуће склопити договор. Све је то деловало комично", рекао је Милетић.
Према његовим речима, САД не придају превелики значај дијалогу који се води под окриљем ЕУ, нити инсистирају да учествују у њему.
Прате га са дистанце, а представници Албанаца немају ту подршку коју непрестано очекују и на коју рачунају.
Фотографија након састанка са изаслаником Стејт департмента за Балкан Метјуом Палмером, која је сликана испред Капитол хила, може да укаже на то да састанак у Вашингтону није био формалног карактера, оцењује Милетић.
Имајући у виду да је Стејт департмент далеко од места на коме су се Хисени и Палмер фотографисали, постоји сумња да је састанак одржан у формалном карактеру у Палмеровој канцеларији, те да "можда Палмер има неку скривену агенду за Албанце, коју саопштава у четири ока", указује он.
Милетић сматра да је врло могуће да Палмер није имао одобрења за формалан састанак, па није немогуће да су се онда срели неформално, јер се познају одраније, а вероватно су интервенисали албански лобисти.
Милетић је указао да се Палмер до сада нигде није званично огласио поводом овог састанка.
"Хисени интепретира Палмерову изјаву и објашњава како Америка подржава преговоре", указао је Милетић.
"Ми добро знамо Палмерове наступе када је у Приштини на универзитету прокламовао да су они на правом путу и да је само питање тренутка кад ће Србија да призна простор Косова и Метохије. Знамо да је његово деловање у региону увек било тихо. Благо прича, тако се поставља, а врло оштре и негативне поруке увек шаље", подсетио је он.
Милетић каже, да пошто је Палмер неко кога Албанци одлично познају, и пошто је скрајнут доласком Ричарда Гренела, онда су му нашли посао да се види са Хисенијем.
Сматра да Приштина посетом показује да заправо тражи додатни ослонац.
"Очигледно да не знају шта раде, и да покушавају да се оправдају што су дезавуисали Гренела, то што су на неки начин угрозили однос са САД адмиинистрацијом, јер ако је неко лупао шамаре Трампу и његовој администрацији, то су били Албанци у овом процесу", подсећа Милетић.
Такође, кроз сусрет Хисенија и Палмера видимо да је време уцењивања Србије прошло, као и време када су САД безрезервно подржавале Албанце.
"Никада се више неће вратити она политика САД која неће уважавати Србију. Много се гео политичких промена десило, а и Србија се значајно променила. Чињеница да Помпео није хтео да се види са њима, указује да су у хаосу. Ово су сигнали и немоћи", рекао је Милетић.
Зашто Весли Кларк махнито брани злочинце ОВК, сазнајте ОВДЕ.
Извор: kosovo-online. com