"Оно што је за нас значајно, шпански званичници су рекли да ће веома чврсто и даље подржавати Србију када је реч о територијалном интегритету. Уопште не размишљају о томе да промене тај став, што је за нас веома битно. Исто тако, они су против тога да било ко у Европској унији уцењује Србију тиме да мора да призна независност Косова да бисмо постали чланови", рекао је Дачић.
Дачић је рекао да су Србија и Шпанија изузетно пријатељске земље које немају никаквих спорних и отворених питања и да је циљ његове посете Шпанији да се иницира убрзавање и умножавање билатералних посета како би се на тај начин дао допринос развоју билатралних односа двеју земаља.
Он је указао да су веома ретки контакти, билатерални састанци и билатералне посете, наводећи као пример да шпански премијер никада није дошао у посету Србији, а да је председник шпанског конгреса последњи пут у посети Београду био 2012. године.
"Зато, очекујем да председница конгреса дође у посету нашој земљи, што се нас тиче и пре распуштања парламента", рекао је Дачић.
Навео је да је током посете Мадриду разговарао и са председником сената и председником Одбора за спољну политику.
"Сама чињеница да је Шпанија један од наших највећих пријатеља у Европској унији, који нас највише подржава и када је реч о територијалном интегритету и питањима европских интеграција, намеће нам потребу да те односе интензивирамо", рекао је Дачић.
Додао је да су шпански званичници веома позитивно прихватили његове предлоге и да се може очекивати интензивирање тих односа. Оценио је да је његова посета Мадриду веома успешна и изразио наду да ће она бити само почетак интензивније сарадње парламената.
О лошој оцени Србије у извештају ЕК прочитајте ОВДЕ.
Извор: Танјуг