Интернет и друштвене мреже као и бројне комуникационе платформе у потпуности су променили наше навике.
Док смо некада повремено разговарали са неким преко фиксног телефона, данас смо нон стоп на мобилним телефонима.
Већина на њима има инсталирано више апликација за друштвене мреже и различите апликације за дружење, а многима су управо Фејсбук, Инстаграм и Вацап међу најважнијим.
Стога, пише Зимо, не чуди што када те платформе падну, међу корисницима настане паника. Константно претраживање, објављивање, прегледавање и лајковање објава довели су до тога да многи не могу да издрже неколико сати без друштвених мрежа и мобилног телефона.
Управо то се догодило и јуче. Милиони нестрпљивих корисника Фејсбука и његових апликација једноставно су се окренули алтернативама.
Као и раније, када је долазило до застоја у раду мреже или када је Вацап промено правила коришћења и приватности, повећани промет регустровале су платформе попут Сигнала, Телеграма и Вајбера.
Сигнал је добио и додатни подстрек од најпознатијег узбуњивача на свету Едварда Сноудена који је путем Твитера позвао људе да корите Сигнал.
Facebook-owned Whatsapp being down is a reminder that you and your friends should probably be using a more private, non-profit alternative like @Signalapp anyway (or another open-source app of your choice).
— Edward Snowden (@Snowden) October 4, 2021
It's just as free, and takes like 30 seconds to switch.#facebookdown
Позив се показао успешним па је Сигнал јуче имао милионе нових корисника.
Signups are way up on Signal (welcome everyone!) We also know what it’s like to work through an outage, and wish the best for the engineers working on bringing back service on other platforms #mondays
— Signal (@signalapp) October 4, 2021
С великим повећањем броја корисника похвалили су се и у Вајберу: Вајбер има значајан раст броја инсталација (5 до 10 пута већи него иначе) које су се повећале 10 пута у сатима највеће потрошње. Такође смо имали пораст од 75% у броју послатих порука и двоструко повећање броја позива.
Из ове компаније су указали и на важност коришћења различитих платформи за комуникацију, управо за ситуације попут јучерашње како би, у случају пада једне мреже, корисници могли да наставе да комуницирају са другима преко других апликација-
Иако се ситуација са Фејсбуком и повезаним платформама смирила, а људи наставили да користе ове апликације и платформе, оснивач Фејса, Марк Цукерберг је пре неколико година признао на једном интерном састанку, чији су детаљи процурили у јавности, да се сваки пут када има проблема са мрежом, део корисника никад не врати, као и да су им потребни месеци да поврате поверење људи.
Само 127 људи се пријавило за визу у Великој Британији, криза са снабдевањем се наставља! Више о томе ОВДЕ.
Извор: Курир