„Имамо више спекулација него у двадесетим годинама 20. века, које су довеле до Велике депресије 1929. Имамо више валуације него у деведесетим годинама, које су довеле до кризе почетком двехиљадитих“, написао је Бери на Твитеру.
Он је констатовао да су плате радника у овој години стагнирале, што је уз високе стопе инфлације осиромашило већину људи.
„Реалне плате, прилагодимо ли их за инфлацију, у овој години у САД су пале за 2,2 одсто. Чини ми се да је ово једина заиста битна вест у маничној години. Инфлација је ништа друго него масовни порез, не заборавите то“, написао је, пише портал Бонитет, преноси Блиц бизнис.
Пре тога, подсећа портал, на тему спекулација на берзама, још у јуну поручио је да су оне предзнак „мајке свих сломова“: „Када крипто падне с билионских вредности, а разне меме деонице с десетина милијарди вредности, губици у Мејн стриту (улица у којој је смештено америчко министарство привреде, тј. реални сектор,) мериће се у величинама БДП-а појединих земаља.
Претходно, Ворен Бафет, амерички милијардер и инвестициони гуру, објавио је у недавном интервјуу за Си-Ен-Би-Си да долази још једна пандемија, која би могла бити гора од актуелне пандемије. Добре вести нема ни такозвани Др Пропаст односно Нуријел Рубини који је предвидео економску кризу из 2008, а сада тврди да су могућа 4 сценарија.
— Дневне Новине Правда (@NovinePravda) November 22, 2021
Извор: rs.sputniknews. com