Како је проф. др Каплан Буровић провео 20 година у затвору, како је постао дисидент, у чему се није слагао са Титом, како је препливао Бојану и побегао у Албанију, како је изгледао албански казамат, које уцене је УДБА спроводила, зашто је пропао комунизам, теме су емисије „Српски свијет“ у којој је говорио професор др Каплан Буровић, човек који је написао преко 100 научних радова о томе ко су Албанци, имају ли илирске корене, како се досељавају на подручја која данас насељавају, о сеоби Албанаца, њиховим лажима и фалсификатима. Добитник је бројних признања и награда међу којима је награда за рад од блаженопочившег митрополита Амфилохија, одликовања Златна српска круна, две повеље, Српски витез и Свети ратник и многе друге.
Др Буровић каже да су данашњи Бугари Словени који су асимилирали праве монголске Бугаре, а Албанци су, како наводи, побегли у горе и спасили се те окупације.
Др Буровић наводи да су га у затвору провоцирали на све могуће начине, од, како каже, окретања жене и деце против њега, до нехуманих услова у ћелији и изгладњивања.
„Моје хапшење у Улцињу је у вези са успостављањем дипломатских односа. Трећег новембра ме хапсе и оптужују за непријатељску пропаганду“ – говори др Буровић.
Истиче да је у Дубровнику објавио дисидентну поему Бојана у којој удара на Броза Тита.
„За Бојану кажем, обале јој с обе стране притиснуле љуте ране, шуми бруји тече даље. Ја кажем Бојани, теци, теци к мору квитај, јад реци. Реци шта си видела тамо на Голготи, ој Бојано. Назвао сам Голготом Албанију”, говори др Буровић.
Др Буровић наглашава да у Албанију није ишао да би тамо остао, и то не зато што му се, како каже, не свиђа, него се плашио да УДБА не пошаље некога да га убије.
„Зато сам хтео да идем у Совјетски завез. Нисам знао да су дипломатски односи прекинути и тако сам заглавио у Албанији. Хтео сам да идем на Кубу, у Кину, па чак и у Вијетнам и пре бих тамо погинуо у рату, него да ме у Албанији поједу сенице, буве и ваши“, рекао је др Буровић.
Он тврди да му је Његош био кућни побратим и у документима стоји, како наводи, да се Његош побратимио са херцеговачким везиром Алипашом.
Британски историчар зачепио је уста критичарима Даре из Јасеновца, шта је рекао сазнајте ОВДЕ.
Извор: Ин4С