- Желимо филм о страдању Срба о Дракулићу, јер је тамо 2.600 убијених без метка. Комунистички режим је скривао истину, јер на том малом споменику пише да су жртве фашизма, без имена и презимена и народу који припада. Потом Гаравице код Бихаћа, где је убијено 12.000 Срба, па Брод на Дрини, за два дана је убијено 6.000 Срба, а онда и Пребиловце, херцеговачко село које је нестало у јамама - наглашава Додик за РТРС.
Он се потом окренуо филму "Дара из Јасеновца" и емоцијама које је он изазвао.
- Снажне емоције и сузе, и сви моји који су гледали тако су реаговали. Требало је сат времена да се дође до даха и разумевања. Јасеновац је као тема први пут обрађен на овај начин. То је нешто што покушавам последњих 15 година да покренем. Морам да се захвалим свима који су учествовали у овом пројекту, Републици Српској, Србији, режисеру, глумцима, поготово нашој деци из поткозарских села која су маестрално одиграли своју улогу, која је дала печат читавом филму, а међу њима и глумица која је глумила Дару - наставио је Додик.
"Дара из Јасеновца" остаће упамћен, и преносиће се с генерација на генерацију, тврди Додик.
- То и јесте био циљ. Даће један печат и на прави начин осликати страдање српског народа. То је једино место на свету где је постојао дечији логор. Она сцена када бацају гас да потрују децу, није ми дуго времена дала да заспим. Укупно 500.000 убијених Срба не може да стане у један филм, али патња једног народа се види - рекао је Додик.
Додик каже да је и сам одрастао на причама преживелих из Јасеновца.
Како је хрватски историчар одреаговао на филм '’Дара из Јасеновца'’, прочитајте ОВДЕ.
Извор: РТРС