„Потенцијал наше националне противракетне одбране у овом тренутку је, очигледно, фокусиран на Северну Кореју, а не на Кину, Русију и Иран. Почињемо пажљиво да пратимо Иран, пошто Иран значајним темпом наставља да гради ракете“, рекао је Хајтен током видео-конференције коју је организовао вашингтонски Центар за стратешка и међународна истраживања.
„Противници САД нас прате већ 25 година. Направили су стратегије борбе против наше јаке земље, и одлучили да уложе значајна средства у ракете“, сматра Хајтен.
Он је подсетио да су Оружане снаге САД „увек одвојено разматрале своју нуклеарну доктрину, ПРО, космос“.
„Морамо почети да гледамо на стратешко одвраћање на начин који узима у обзир све (ове факторе) у целини“, додао је генерал.
САД пажљиво прате „значајна улагања“ Русије и Кине у ракетне технологије ради обуздавања ових изазова, јер не желе рат са руском и кинеском војском, изјавио је Хајтен.
„Сагледавамо практичан проблем (равнотеже) руских нуклеарних снага и њеног потенцијала са нашим могућностима за ефикасно реаговање. Ако погледате на регионалне потенцијале Русије и Кине, њихова улагања у ракете средњег домета (крстареће, хиперсоничне и балистичке), онда је то изазов. Потребно је проучити ову ситуацију, заштитити себе, борити се против ових изазова, обуздавати, јер последње што желимо је рат са Русијом и Кином“, изјавио је генерал.
Према његовим речима, САД морају да буду у стању да реагују на изазове. Хајтен тврди да кинеске ракете средњег домета прете САД у западном Пацифику.
„Пажљиво то пратимо. Русија и Кина издвајају значајна средства за ракетну технологију. Апсолутно је потребна пажљива анализа, како се најбоље томе супротставити“, закључио је генерал.
Зашто уствари силом раздвајају Немачку и Русију прочитајте ОВДЕ.
Извор: rs.sputniknews. com