Ово је уверење двојице највиших руских војних стратега, објављених у новој анализи како би се могао одиграти наводни сукоб.
Пишући у новом издању часописа Ваздушно-космичких снага, два ванредна професора на руској академији за обуку пилота објавили су анализу како би свака инвазија коју би савезници НАТО-а покренули против Русије зависила од масовног ваздушног бомбардовања авионима и ракетама.
Владилен Стучински и Михаил Королков кажу, међутим, да овакав приступ није поуздан.
Да би прекинула бомбардовање и осујетила копнене операције, кажу аналитичари, Русија би требала да покрене колосални контра или превентивни удар како би уништила непријатељски хардвер.
То се може постићи, тврде они, комбинованом употребом беспилотних летелица, пројектила, сајбер ратовања и новог наоружања, уништавајући западну опрему пре него што уопште покрену ракете.
У анализи се истиче страх од потенцијалног бомбардовања кључних руских војних циљева након што су се САД једнострано повукле из "Уговора о нуклеарним снагама средњег домета" 2019. године.
Уговор је забрањивао Вашингтону и Москви гомилање ракета кратког и средњег домета на копну у Европи.
Званичници бившег председника Доналда Трампа тврдили су да је Русија распоредила "више батаљона" крстарећих ракета широм земље, кршећи споразум, "са способношћу да погоде критичне европске циљеве".
Последњих година Русија је више пута протестовала због активности НАТО-а близу својих западних граница, док НАТО своје деловање назива "сузбијањем руске агресије."
Хути опет у нападу, Саудијци и квислинзи у бекству на два фронта. Више о томе читајте ОВДЕ.
Извор: Информер