Свој први радни однос засновао је у тој установи и као дефектолог олигофренолог, по пресељењу школе из неусловног приземља црквене општине при Богородичиној цркви у Земуну у реновирано здање у Призренској, изабран за директора. За време његовог мандата школа је модерно опремљена, из донација и средстава од пројеката обезбеђена су насавременија дидактичка и рехабилитациона средства, направљен Исцелитељски врт око школе, држане бројне конференције, сусрети и манифестације. Организовао је стручне мобилне тимове за рану детекцију поремећаја код деце веећ на предшколском узрасту, као и помоћ и едукацију и за родитеље. Из тог искуства проистекли су закључци, које Горанац саопштава у емисији, да се проценат деце са посебним потребама у Србији повећаава са стандсрдних 12 посто у популацији на 13-14 процената.
Поред тога што је школа “Сирогојно“ добила слану пећину, најсавременије сензорне и моторичке собе, Горанац је аплицирао за базен, који је моћна терапија, посебно за децу оболелу од аутизма. Планирао је да за најмање 80 места прошири недовољне постојеће капацитете у Београду за дневни боравак деце и омладине са посебним потребама у 600 квадрата поткровља, увео лифт у зграду са четири спрата…
За свој рад Горанац је награђен највишим општинским признањем – заслужни грађанин Земуна.
На редовном конкурсу за избор директора изабран је већином гласова, а онда је један телефонски позив пресудио да може било ко, само не он!
Усташко дивљање у Сплиту на дан оснивања НДХ! Више о томе ОВДЕ.
Извор: ХелмКаст