Зато су зараћене снаге брзо пронашле решење у наоружаним камионетима, који су познатији по свом енглеском називу - "тецхницалс".
Само Сиријска арапска армија је могла да шаље на терен већи број тенкова - непријатељске џихадистичке формације, али и разноразне паравојске које су се заклеле на верност Асаду су се ослањале на наоружане камионете.
Руски новинар Олег Блохин, који је током рата био сјајан извор информација и фотографија са фронтова у Сирији је објавио серију слика на којима се види како настаје једно лако борбено возило.
Он је имао прилику да посматра механичаре из сунитског бедуинског племена Шајтат, који су од олупина заборављених у песку направили наоружани камионет.
Тојоте, које се по лиценци производе широм Блиског истока, су углавном основа за оклопљене камионете. Њих надограђују разноразним оружјем - од митраљеза, противтенковских ракета, преко артиљеријских цеви. У Либији је чак примећен и примерак на чију је шасију намонтиран велики совјетски бродски вишецевни топ АК-630.
AK-630 30mm Gatling naval CIWS, truck-mounted? MT @7our: Allegedly pro-Haftar forces in Benghazi, Libya pic.twitter.com/RvDqiZhsd0
— Mike Yeo 杨启铭 (@TheBaseLeg) December 12, 2014
Шта ирански ратни бродови раде у Атлантику, сазнајте ОВДЕ.
Извор: Вечерње новости